Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci se připojili k festivalu Zažít město jinak, vdechli život Dolní bráně

Nový Jičín se díky dobrovolníkům zapojil do celorepublikového festivalu Zažít město jinak. Sousedská slavnost se odehrála na prostranství u Dolní brány, náplň programu si obyvatelé vytvořili sami.

Zažít město jinak jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Novojičínští se k tomuto celorepublikovému festivalu připojili letos podruhé, slavnost uspořádali na prostranství na ulici Dolní brána.

Lucie Jančařiková, spoluorganizátorka akce: “Je nás deset žen a podařilo se nám udělat už podruhé tuto akci. Ten nápad jsem měla já s tím, že o této akci už vím několik let. Organizátoři se snaží vdechnout život ulicím a jakoby vrátit ty ulice těm lidem.”

Cílem festivalu je podpořit setkávání lidí i různých spolků a ukázat jejich um a podnikavost.

Martin Vitko, Klub rodáků a přátel města: “My jsme se s kolegy rozhodli zažít ten Nový Jičín jiným způsobem v tom smyslu, že nabídneme lidem komentované prohlídky městem, ať už po smutnějších tragičtějších událostech, které ten život přináší, nebo kolem pamětních desek významných osobností.”
Nikola Vajdová, vedoucí Klubu Bunkr Nový Jičín: “Myslím si, že je to i fajn dát o sobě takhle touto cestou vědět.”
Jan Plášil, Klub vojenské historie FENIX: “Tuto akci jsme rádi využili, chceme prezentovat náš klub vojenské historie, že tedy děláme historii od roku 1900. Z historických zbraní jsem vzali kuličkovou MP40, vojenskou helmu, která se používala v roce 1940.”

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Dneska je taková doba, že si hodně lidí stěžuje, že město mělo udělat tamto a tamto, a že by mělo udělat nějakou další akci. Ale tady opravdu si lidé řekli, co my můžeme udělat pro město.”

Lidé si tu mohli i zahrát i šachovým velmistrem, pro děti byl připraven kurz angličtiny a třeba taneční a výtvarné dílny.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail