Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby zviditelní celodenní akce “Nebuď na to sám”

Více než dvě desítky poskytovatelů sociálních služeb se v jeden den představí na jednom místě, a to na Masarykově náměstí. Akce s podtitulem “Nebuď na to sám” bude v mnohém zaměřena na pečující osoby.

Den sociálních služeb se v různých formách koná v Novém Jičíně již 12. let. Letošní ročník se na Masarykově náměstí uskuteční ve čtvrtek 21. září do 10 do 17 hodin.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Letošní podtitul “Nebuď na to sám” odkazuje na téma letošního dne sociálních služeb, a to jsou pečující osoby. Smyslem akce je ukázat, že opravdu na starosti a problémy člověk nemusí být sám. Že v území máme k dispozici celé portfolio služeb, organizací, které dokážou člověku pomoci.”

A to v jakýchkoliv situacích, ať už je to stav spojený se seniorstvím, handicapy nebo s problematickou rodinou. Na náměstí se budou prezentovat organizace, které tyto různé sociální a doprovodné služby poskytují. Celodenní akci doprovází i kulturní program, vystoupí zde loutkové divadlo chráněných dílen Effatha nebo děti s různými handicapy ze zdejší speciální základní školy a odborného učiliště a praktické školy.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “V rámci celého dne probíhají doprovodné aktivity, tradiční sběr PET víček pro Lukáška, dále letos sbíráme pletací přízi. Šikovné pletařky z Klubu seniorů Straník pak upletou ponožky, které budeme distribuovat do nemocnic a domovů pro seniory. A také v průběhu dne budeme malovat obrázky se vzkazy, které následně budou předány do pobytových sociálních zařízení, aby zpříjemnily pobyt seniorů v těchto zařízeních.”

Den sociálních služeb bude zároveň probíhat i v Kině Květen, od 9 hodin tu bude pro základní a střední školy film Spolu, který také akcentuje téma pečujících osob. Odpoledne v režimu “kino v klidu” pohádka Kocour v botách: Poslední přání.

Program bude připraven i v prostorách radnice, ve vestibulu budou dvě výstavy.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “První výstava je s názvem “Nebuď na to sám”. Bude to úžasných 11 příběhů pečujících osob, konkrétních lidí z našeho území. Ty příběhy jsou silné, trošku smutné, ale plné lásky, štěstí a naděje.”

Druhá výstava “Vnímám svět jinak a přesto v něm žiju s vámi” bude sérií velkoformátových fotografií především lidí s poruchou autistického spektra.

Od 15 hodin bude v aule radnice v rámci projektu Moravskoslezského kraje “Dejme dětem dětství” přednáška pro zájemce o náhradní rodinnou péči.

Nahlásit chybu


K tématu