Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby zviditelní celodenní akce “Nebuď na to sám”

Nový Jičín |

Více než dvě desítky poskytovatelů sociálních služeb se v jeden den představí na jednom místě, a to na Masarykově náměstí. Akce s podtitulem “Nebuď na to sám” bude v mnohém zaměřena na pečující osoby.

Den sociálních služeb se v různých formách koná v Novém Jičíně již 12. let. Letošní ročník se na Masarykově náměstí uskuteční ve čtvrtek 21. září do 10 do 17 hodin.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Letošní podtitul “Nebuď na to sám” odkazuje na téma letošního dne sociálních služeb, a to jsou pečující osoby. Smyslem akce je ukázat, že opravdu na starosti a problémy člověk nemusí být sám. Že v území máme k dispozici celé portfolio služeb, organizací, které dokážou člověku pomoci.”

A to v jakýchkoliv situacích, ať už je to stav spojený se seniorstvím, handicapy nebo s problematickou rodinou. Na náměstí se budou prezentovat organizace, které tyto různé sociální a doprovodné služby poskytují. Celodenní akci doprovází i kulturní program, vystoupí zde loutkové divadlo chráněných dílen Effatha nebo děti s různými handicapy ze zdejší speciální základní školy a odborného učiliště a praktické školy.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “V rámci celého dne probíhají doprovodné aktivity, tradiční sběr PET víček pro Lukáška, dále letos sbíráme pletací přízi. Šikovné pletařky z Klubu seniorů Straník pak upletou ponožky, které budeme distribuovat do nemocnic a domovů pro seniory. A také v průběhu dne budeme malovat obrázky se vzkazy, které následně budou předány do pobytových sociálních zařízení, aby zpříjemnily pobyt seniorů v těchto zařízeních.”

Den sociálních služeb bude zároveň probíhat i v Kině Květen, od 9 hodin tu bude pro základní a střední školy film Spolu, který také akcentuje téma pečujících osob. Odpoledne v režimu “kino v klidu” pohádka Kocour v botách: Poslední přání.

Program bude připraven i v prostorách radnice, ve vestibulu budou dvě výstavy.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “První výstava je s názvem “Nebuď na to sám”. Bude to úžasných 11 příběhů pečujících osob, konkrétních lidí z našeho území. Ty příběhy jsou silné, trošku smutné, ale plné lásky, štěstí a naděje.”

Druhá výstava “Vnímám svět jinak a přesto v něm žiju s vámi” bude sérií velkoformátových fotografií především lidí s poruchou autistického spektra.

Od 15 hodin bude v aule radnice v rámci projektu Moravskoslezského kraje “Dejme dětem dětství” přednáška pro zájemce o náhradní rodinnou péči.

Nahlásit chybu


K tématu

Den ukázal, že nikdo tu na svá trápení nemusí být sám

29. září 2023 7:38 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Masarykově náměstí se konal Den sociálních služeb tentokrát s podtitulem “Nebuď na to sám”. Ten odkazoval na široké spektrum služeb, které pomáhají v mnoha složitých životních situacích.

Novojičínští na svá trápení spojená se stářím nebo handicapy nemusí být sami

27. září 2023 11:25 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně se konal Den sociálních služeb, akci doprovázel podtitul “Nebuď na to sám”. Odkazoval na široké spektrum služeb, které lidem pomáhají v mnoha složitých životních situacích.

V Karviné se konal miniveletrh sociálních služeb

10. října 2023 15:45 | Karviná | Monika Danková

Karvinský odbor sociální magistrátu města zorganizoval na centrální tržnici pro širokou veřejnost miniveletrh, kde se poskytovatelé sociálních a návazných služeb společně prezentovali. Návštěvníci tak mohou získat na jednom místě potřebné informace k různým službám ve městě a měli možnost zakoupit si výrobky uživatelů.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Naučili se nové výtvarné techniky a teď už na Staré poště vystavují

Městské kulturní středisko pořádá už léta výtvarné kurzy. Jejich absolventi mají nejen možnost naučit se novým výtvarným technikám, zdokonalit se, ale také mají šanci mít svou výstavu. Ta se právě teď v červenci koná na Staré poště.

Každou středu patří odpolední program dětem. Letos začal Letní festival bublinami

Také letos se ve Studénce mohou děti i dospělí těšit na programy, které budou doprovázet prázdninový čas. Letní festival nabídne dvacítku akcí. Odstartovala ho bublinová show.

Festival pod Kaštany v Novém Jičíně spojil legendy i místní písničkáře

Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v Novém Jičíně. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu i country.

Studénka každý rok více kvete, už i před zámkem

16. července 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Studénka v posledních letech více kvete. Postupně tu vznikají nové záhony, díky kterým je městská zeleň pestřejší a barevnější. Letos třeba přibyla nová výsadba před zámkem.

Možnosti parkování v Novém Jičíně rozšíří letos více než třicítka míst

Nový Jičín se každý rok snaží rozšířit počty parkovacích míst. Letos se jejich kapacita nejvýrazněji zvýší v bytové zástavbě na Vančurově ulici, kde vzniká i úplně nová odstavná plocha pro třináct vozidel.

Přilba může zachránit život, zdůrazňovali na cyklostezce Koleje policisté a BESIP

16. července 2024 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Novojičínští policejní preventisté a zástupci BESIPU se připojili ke 14. ročníku celorepublikové kampaně “Na kole jen s přilbou”. Na důležitost nošení této ochranné pomůcky upozorňovali dospělé i děti na cyklostezce Koleje.

Sociální služby zviditelní celodenní akce “Nebuď na to sám”
Vydáno 18. září 2023 13:07, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Více než dvě desítky poskytovatelů sociálních služeb se v jeden den představí na jednom místě, a to na Masarykově náměstí. Akce s podtitulem “Nebuď na to sám” bude v mnohém zaměřena na pečující osoby.

Den sociálních služeb se v různých formách koná v Novém Jičíně již 12. let. Letošní ročník se na Masarykově náměstí uskuteční ve čtvrtek 21. září do 10 do 17 hodin.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Letošní podtitul “Nebuď na to sám” odkazuje na téma letošního dne sociálních služeb, a to jsou pečující osoby. Smyslem akce je ukázat, že opravdu na starosti a problémy člověk nemusí být sám. Že v území máme k dispozici celé portfolio služeb, organizací, které dokážou člověku pomoci.”

A to v jakýchkoliv situacích, ať už je to stav spojený se seniorstvím, handicapy nebo s problematickou rodinou. Na náměstí se budou prezentovat organizace, které tyto různé sociální a doprovodné služby poskytují. Celodenní akci doprovází i kulturní program, vystoupí zde loutkové divadlo chráněných dílen Effatha nebo děti s různými handicapy ze zdejší speciální základní školy a odborného učiliště a praktické školy.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “V rámci celého dne probíhají doprovodné aktivity, tradiční sběr PET víček pro Lukáška, dále letos sbíráme pletací přízi. Šikovné pletařky z Klubu seniorů Straník pak upletou ponožky, které budeme distribuovat do nemocnic a domovů pro seniory. A také v průběhu dne budeme malovat obrázky se vzkazy, které následně budou předány do pobytových sociálních zařízení, aby zpříjemnily pobyt seniorů v těchto zařízeních.”

Den sociálních služeb bude zároveň probíhat i v Kině Květen, od 9 hodin tu bude pro základní a střední školy film Spolu, který také akcentuje téma pečujících osob. Odpoledne v režimu “kino v klidu” pohádka Kocour v botách: Poslední přání.

Program bude připraven i v prostorách radnice, ve vestibulu budou dvě výstavy.

Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “První výstava je s názvem “Nebuď na to sám”. Bude to úžasných 11 příběhů pečujících osob, konkrétních lidí z našeho území. Ty příběhy jsou silné, trošku smutné, ale plné lásky, štěstí a naděje.”

Druhá výstava “Vnímám svět jinak a přesto v něm žiju s vámi” bude sérií velkoformátových fotografií především lidí s poruchou autistického spektra.

Od 15 hodin bude v aule radnice v rámci projektu Moravskoslezského kraje “Dejme dětem dětství” přednáška pro zájemce o náhradní rodinnou péči.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000039164/socialni-sluzby-zviditelni-celodenni-akce-nebud-na-to-sam