Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Týden inspiroval k aktivnímu pohybu, třeba akcí se superhrdiny

Evropský týden mobility, který se koná zhruba v polovině září, tradičně podpořilo i Zdravé město Nový Jičín. Pro veřejnost připravilo programy, které motivují k aktivnímu pohybu.

V parku pod novojičínským gymnáziem lákali děti k pohybu slavní superhrdinové. Ocitli se zde na pozvání Zdravého města Nový Jičín, které se spolu s dalšími organizacemi připojilo k Evropskému týdnu mobility.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Protože jsme chtěli podpořit pohyb a každý superhrdina ví, že pohyb je zdravý. Chtěli jsme i propojit generace, proto jsem si připravili cvičení jak rodičů s dětmi, tak i cvičení seniorů.”

Městská policie zase přivezla do parku koloběžky a trénovala s dětmi jízdu zručnosti.

Ilona Majorošová, preventistka MP Nový Jičín: “Ti nejmenší mají trošičku problém s tím, se udržet vůbec na koloběžce a směřovat ji někam nějakým směrem, ale myslím si, že s malou dopomocí dojedeme vždycky do cíle.”
účastníci akce:
“Je to perfektní, jsme ze školky Jiráskova a je to perfektní, že děti se mohou tak krásně hýbat.”
“Je to báječné, syn miluje, když jsem venku a když jsou takové příležitosti, moc rád a s nim vyrazím.”
“Je to určitě dobré, než být doma zavřeni nebo v herničce.”

Hlavním smyslem kampaně Evropského týdne mobility, který se tradičně koná v termínu od 16. do 22. září, je podpořit aktivní pohyb, a také veřejnou a nízkoemisní dopravu.

Markéta Jánošíková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “V rámci Evropského týdne mobility Nový Jičín připravuje tyto další akce, ve středu proběhne na radnici přednáška na téma Zdravý a kvalitní život, v pátek bude probíhat tradiční podzimní cyklojízda. začátek je v 16 hodin na bývalém vlakovém nádraží, jedeme po cyklostezce Koleje s cílem na výletišti Čerťák.”

V Evropském týdnu mobility mohli lidé jako obvykle jezdit v Novém Jičíně elektrobusy městské hromadné dopravy zdarma.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail