Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koledníci se chystají do ulic, blíží se dobročinná Tříkrálová sbírka

Nový Jičín |

Blíží se Tříkrálová sbírka. Novojičínská Charita má už v těchto dnech vše připraveno. Očekává, že hlavním koledovacím dnem bude přímo 6. leden, což je sobota.

Ke konci prosince už měla novojičínská Charita na Tříkrálovou sbírku vše připraveno,

pokladničky byly zapečetěny, nechyběly pláště pro krále, koruny a tašky s nezbytnými cukříky a kalendáři. Přijížděli si je vyzvednout koordinátoři z okolních obcí.

Andrea Hasalová, koordinátorka Tříkrálové sbírky ve Starém Jičíně: ”Teď jsem se domlouvali na předání všech propriet, cukříků, pelerínek. Některé skupinky už máme osvědčené, které chodí každoročně, ale jak to bývá, děti odrůstají, takže scháníme mezi dětmi a kamarády přibírám další.”
Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Koledníčků není nikdy dost, i když se snažíme to území ze všech sil pokrýt, tak vždycky nám někdo onemocní nebo nakonec nemůže. Zejména nám chybí dospělý doprovod. Děti by i šly, ale není tolik dospělých, kteří by rádi obcházeli a zvonili. Ale chtěla bych všechny povzbudit, protože nakonec je to velice pěkný zážitek. Takže opravdu, chcete-li, nebojte se, ozvěte se nám, budeme moc rádi, skupinku vypravíme, lze to kdykoliv do toho 14. ledna.”

Koledníci tedy mohou vyrazit do ulic mezi 1. a 14. lednem.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “K tomu svátku vychází víkend, takže většina koledníčků se opravdu chystá 5. ledna, v sobotu 6. ledna a v neděli sedmého. Budeme rádi za vstřícné přijetí, stejně jako každý rok. Pokud koledníčky nezastihnete a chtěli byste přispět, tak opět bude v informačním centru na náměstí statická pokladnička, kde je možné během těch čtrnácti dnů přispět.”

Využít lze také na webu Tříkrálové sbírky online kasičku. Pokud chcete podpořit přímo místní projekty, je třeba vybrat právě Charitu Nový Jičín. Jinak jdou peníze na celorepublikové aktivity. Výtěžek z Tříkrálové sbírky chce místní Charita opět věnovat například na podporu charitního šatníku, půjčovny kompenzačních pomůcek nebo na fond kroužky. Má ale i nový cíl. Potýká se s nedostatkem prostoru. Využít by mohla budovu bývalého pivovaru U jezu v Žilině, která je majetkem města, a kde by mohla své služby i rozšířit.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Nicméně ta nemovitost je zatížena několika specifiky, je tam i památkově chráněná budova, a je nutné, abychom si nechali na tu nemovitost zpracovat studii, zda je možné v té lokalitě ty naše zamýšlené projekt realizovat. Takže máme takový speciální cíl.”

V roce 2023 lidé z města a obcí spadajících pod Charitu Nový Jičín darovali 918 tisíc korun. V místě působení zůstává 65 procent této částky, 35 procent putuje na republikové a mezinárodní projekty Charity.

Nahlásit chybu


K tématu

Lidé překvapili, novojičínská Charita může plnit své záměry

19. ledna 2024 15:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pomoci lidem v krizové situaci, zaplatit dětem kroužky a spořit na nový charitní dům. Tam všude budou pomáhat peníze, kterými lidé z Nového Jičína a okolí přispěli do Tříkrálové sbírky. Jak byli štědří, prozradíme v reportáži.

Tříkrálová sbírka se v Novém Jičíně dotýká hranice milionu korun

18. ledna 2024 10:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pomoci lidem v krizové situaci, zaplatit dětem kroužky a spořit na nový charitní dům. Tam všude budou pomáhat peníze, kterými lidé z Nového Jičína a okolí letos přispěli do Tříkrálové sbírky.

Kvalita sociálních služeb je závislá i na dobrovolnících, patří jim velký dík

11. prosince 2023 16:34 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Mezinárodní den dobrovolníků je připomínán 5. prosince, a nezapomněli na něj ani v Novém Jičíně. Zástupci města spolu se sociálními organizacemi poděkovali dobrovolníkům během společenského setkání.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Koledníci se chystají do ulic, blíží se dobročinná Tříkrálová sbírka
Vydáno 24. prosince 2023 7:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Blíží se Tříkrálová sbírka. Novojičínská Charita má už v těchto dnech vše připraveno. Očekává, že hlavním koledovacím dnem bude přímo 6. leden, což je sobota.

Ke konci prosince už měla novojičínská Charita na Tříkrálovou sbírku vše připraveno,

pokladničky byly zapečetěny, nechyběly pláště pro krále, koruny a tašky s nezbytnými cukříky a kalendáři. Přijížděli si je vyzvednout koordinátoři z okolních obcí.

Andrea Hasalová, koordinátorka Tříkrálové sbírky ve Starém Jičíně: ”Teď jsem se domlouvali na předání všech propriet, cukříků, pelerínek. Některé skupinky už máme osvědčené, které chodí každoročně, ale jak to bývá, děti odrůstají, takže scháníme mezi dětmi a kamarády přibírám další.”
Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Koledníčků není nikdy dost, i když se snažíme to území ze všech sil pokrýt, tak vždycky nám někdo onemocní nebo nakonec nemůže. Zejména nám chybí dospělý doprovod. Děti by i šly, ale není tolik dospělých, kteří by rádi obcházeli a zvonili. Ale chtěla bych všechny povzbudit, protože nakonec je to velice pěkný zážitek. Takže opravdu, chcete-li, nebojte se, ozvěte se nám, budeme moc rádi, skupinku vypravíme, lze to kdykoliv do toho 14. ledna.”

Koledníci tedy mohou vyrazit do ulic mezi 1. a 14. lednem.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “K tomu svátku vychází víkend, takže většina koledníčků se opravdu chystá 5. ledna, v sobotu 6. ledna a v neděli sedmého. Budeme rádi za vstřícné přijetí, stejně jako každý rok. Pokud koledníčky nezastihnete a chtěli byste přispět, tak opět bude v informačním centru na náměstí statická pokladnička, kde je možné během těch čtrnácti dnů přispět.”

Využít lze také na webu Tříkrálové sbírky online kasičku. Pokud chcete podpořit přímo místní projekty, je třeba vybrat právě Charitu Nový Jičín. Jinak jdou peníze na celorepublikové aktivity. Výtěžek z Tříkrálové sbírky chce místní Charita opět věnovat například na podporu charitního šatníku, půjčovny kompenzačních pomůcek nebo na fond kroužky. Má ale i nový cíl. Potýká se s nedostatkem prostoru. Využít by mohla budovu bývalého pivovaru U jezu v Žilině, která je majetkem města, a kde by mohla své služby i rozšířit.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Nicméně ta nemovitost je zatížena několika specifiky, je tam i památkově chráněná budova, a je nutné, abychom si nechali na tu nemovitost zpracovat studii, zda je možné v té lokalitě ty naše zamýšlené projekt realizovat. Takže máme takový speciální cíl.”

V roce 2023 lidé z města a obcí spadajících pod Charitu Nový Jičín darovali 918 tisíc korun. V místě působení zůstává 65 procent této částky, 35 procent putuje na republikové a mezinárodní projekty Charity.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000040721/kolednici-se-chystaji-do-ulic-blizi-se-dobrocinna-trikralova-sbirka