Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté zabojují o účast v play off, mají na to tři venkovní zápasy

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Basketbalisté mají aktuálně na programu nadstavbovou část první ligy a bojují o postup do play off. Po domácí výhře nad Libercem je čekají tři venkovní zápasy.

Ve třetím utkání nástavby o 7. až 12. místo hostili Novojičínští celek Liberce. Po prvních dvou desetiminutovkách domácí prohrávali o 15 bodů. Nicméně z šatny nastoupil na palubovku jinak naladěný tým, který překlopil skóre na svou stranu a nakonec zvítězil 77:68.

Lukáš Bukovjan, hráč BC Nový Jičín: “První poločas, ten z naší strany vůbec nebyl ideální, to jsme prohráli o 15 bodů, byli jsme nesoustředění a potom se to zlepšilo, trošku jsme na ně šlápli v obraně, věděli jsme, že oni mají menší rotaci, takže toho jsme využili v závěru a myslím si, že nakonec zasloužené na vítězství, hlavně kvůli tomu druhému poločasu."
Matěj Snopek, hráč BC Nový Jičín: “První poločas jsme zaspali, nevím jestli za to pomůže to, že jsme hráli v neděli, na což nejsme zvyklí, nebo čím to bylo, ale vůbec to nebyla naše hra. Druhý poločas jsme si něco, vyčetli, řekli, co musíme zlepšit a zabrali jsme v obraně. Za třetí čtvrtinu jsme dostali jen sedm bodů a konečně nám padly nějaké střely, které jsme zvyklí dávat. Odskočili jsme a pak už jsme si to jen pohlídali. Jako druhý poločas hezký basket, první poločas nic moc.”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Já myslím, že jsem dneska hráli dobře asi patnáct minut a no tak stačilo to. Dvacet pět minut to nebylo dobré, bez energie, takové jako jarní prázdniny bych to nazval. Jo, vždycky je samozřejmě důležitý konec, nikdo se nebude ptát, jak, proč, co, vyhrálo se, což jsme chtěli, a máme pořád nějakou šanci na play off.”

Tento zápas byl posledním v rámci nadstavbové části letošního ročníku první ligy, který novojičínští basketbalisté odehráli doma. Na tři zbývající zajíždí na druhý konec republiky.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Vzhledem k tomu, že všechna družstva v té naší střední skupině jsou vyrovnaná, takže každá výhra je samozřejmě k dobru. Teďka máme tři výjezdy ven, tam se vlastně rozhodne. Takže uvidíme, co bude, budou to těžké výjezdy Plzeň, Praha a Liberec.”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Teď jedeme třikrát ven, takové hezké výlety na druhou stranu republiky, a v podstatě po těch třech zápasech, pokud skončíme osmí, jako že lépe asi už ani nemůžeme, tak budeme hrát play off. Pokud ne, tak nám sezona končí.”
Lukáš Bukovjan, hráč BC Nový Jičín: “My se tam pereme o tu druhou postupovou příčku, takže chceme určitě zabojovat o play off, aby i skvělí diváci měli ten zážitek a mohli fandit zase.”

Těm vytrvalým fanouškům novojičínského basketbalu není třeba připomínat, že je to letos 25. let od zisku prvního a jediného mistrovského titulu.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Ta historie už je hodně, jak bych to řekla, vousatá, je to 25 let od zisku titulu, jediného titulu Nového Jičína, tenkrát ještě Mlékárny Kunín, pod touhle značkou jsme vlastně hráli. My samozřejmě těmi výkony chceme navázat na ty předcházející výsledky, na výkony našich předchůdců, když to tak řeknu, ale to je samozřejmě hrozně těžké. My jsme v tuhle chvíli rádi, že hrajeme vlastně to, co hrajeme, že v Novém Jičíně se udržel vrcholný basketbal a pevně věřím, že tomu tak bude nadále.”

Čtvrtstoletí od zlata připomene ve zdejší hale v sobotu 27. dubna basketbalová show.

Nahlásit chybu


K tématu

Hřiště u školy na Dlouhé je otevřeno žákům i veřejnosti

14. dubna 2023 16:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Školní hřiště na ulici Dlouhá, jehož rekonstrukce skončila na sklonku loňského roku, vyzkoušeli teď na jaře první sportovci. Sloužit bude nejen žákům, ale také veřejnosti.

Basketbalisté Opavy získali po 20 letech titul mistrů národní ligy

1. června 2023 23:06 | Opava | Jiří Cileček

Basketbalisté Opavy slaví po 20 letech pátý ligový titul. Čtvrté finále nad Děčínem vyhráli 108:104 po prodloužení a sérii ovládli 3:1 na zápasy. Svěřenci trenéra Petra Czudka triumfovali poprvé od roku 2003 a po osmnácti zlatech v řadě Nymburka, který při cestě až z předkola play off vyřadili v semifinále. Zajistili si tak účast v Lize mistrů. Děčín byl ve finále popáté a stejně jako v letech 2015, 2016, 2017, 2019 se musel spokojit se stříbrem.

Novojičíňáci se k městu vyjádřili na Veřejném fóru, prioritou je zatím úprava parku u spořitelny

17. dubna 2023 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně se konal pátý ročník Veřejného fóra. Lidé mohli se zástupci radnice diskutovat o rozvoji města a navrhovat témata ke zlepšení života. Nejvíce hlasů přímo na diskuzní akci získala úprava parku u České spořitelny.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Basketbalisté zabojují o účast v play off, mají na to tři venkovní zápasy
Vydáno 28. února 2024 8:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Basketbalisté mají aktuálně na programu nadstavbovou část první ligy a bojují o postup do play off. Po domácí výhře nad Libercem je čekají tři venkovní zápasy.

Ve třetím utkání nástavby o 7. až 12. místo hostili Novojičínští celek Liberce. Po prvních dvou desetiminutovkách domácí prohrávali o 15 bodů. Nicméně z šatny nastoupil na palubovku jinak naladěný tým, který překlopil skóre na svou stranu a nakonec zvítězil 77:68.

Lukáš Bukovjan, hráč BC Nový Jičín: “První poločas, ten z naší strany vůbec nebyl ideální, to jsme prohráli o 15 bodů, byli jsme nesoustředění a potom se to zlepšilo, trošku jsme na ně šlápli v obraně, věděli jsme, že oni mají menší rotaci, takže toho jsme využili v závěru a myslím si, že nakonec zasloužené na vítězství, hlavně kvůli tomu druhému poločasu."
Matěj Snopek, hráč BC Nový Jičín: “První poločas jsme zaspali, nevím jestli za to pomůže to, že jsme hráli v neděli, na což nejsme zvyklí, nebo čím to bylo, ale vůbec to nebyla naše hra. Druhý poločas jsme si něco, vyčetli, řekli, co musíme zlepšit a zabrali jsme v obraně. Za třetí čtvrtinu jsme dostali jen sedm bodů a konečně nám padly nějaké střely, které jsme zvyklí dávat. Odskočili jsme a pak už jsme si to jen pohlídali. Jako druhý poločas hezký basket, první poločas nic moc.”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Já myslím, že jsem dneska hráli dobře asi patnáct minut a no tak stačilo to. Dvacet pět minut to nebylo dobré, bez energie, takové jako jarní prázdniny bych to nazval. Jo, vždycky je samozřejmě důležitý konec, nikdo se nebude ptát, jak, proč, co, vyhrálo se, což jsme chtěli, a máme pořád nějakou šanci na play off.”

Tento zápas byl posledním v rámci nadstavbové části letošního ročníku první ligy, který novojičínští basketbalisté odehráli doma. Na tři zbývající zajíždí na druhý konec republiky.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Vzhledem k tomu, že všechna družstva v té naší střední skupině jsou vyrovnaná, takže každá výhra je samozřejmě k dobru. Teďka máme tři výjezdy ven, tam se vlastně rozhodne. Takže uvidíme, co bude, budou to těžké výjezdy Plzeň, Praha a Liberec.”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Teď jedeme třikrát ven, takové hezké výlety na druhou stranu republiky, a v podstatě po těch třech zápasech, pokud skončíme osmí, jako že lépe asi už ani nemůžeme, tak budeme hrát play off. Pokud ne, tak nám sezona končí.”
Lukáš Bukovjan, hráč BC Nový Jičín: “My se tam pereme o tu druhou postupovou příčku, takže chceme určitě zabojovat o play off, aby i skvělí diváci měli ten zážitek a mohli fandit zase.”

Těm vytrvalým fanouškům novojičínského basketbalu není třeba připomínat, že je to letos 25. let od zisku prvního a jediného mistrovského titulu.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Ta historie už je hodně, jak bych to řekla, vousatá, je to 25 let od zisku titulu, jediného titulu Nového Jičína, tenkrát ještě Mlékárny Kunín, pod touhle značkou jsme vlastně hráli. My samozřejmě těmi výkony chceme navázat na ty předcházející výsledky, na výkony našich předchůdců, když to tak řeknu, ale to je samozřejmě hrozně těžké. My jsme v tuhle chvíli rádi, že hrajeme vlastně to, co hrajeme, že v Novém Jičíně se udržel vrcholný basketbal a pevně věřím, že tomu tak bude nadále.”

Čtvrtstoletí od zlata připomene ve zdejší hale v sobotu 27. dubna basketbalová show.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000041755/basketbaliste-zabojuji-o-ucast-v-play-off-maji-na-to-tri-venkovni-zapasy