Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce, která začne v září, zachová bazénu jeho plavecký rozměr

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené

Vykachlíkovaná padesátimetrová vana vypadá zhruba stále stejně jako při otevření před padesáti lety - nedotkly se jí žádné viditelné stavební úpravy, pouze zub času. Za dva měsíce se koupaliště začne ještě standardně připravovat na letní sezonu tak, aby mohlo být 1. června otevřeno veřejnosti. Po jejím skončení začne rok a půl trvající rekonstrukce areálu.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Já doufám, že se povede to, co se teď intenzivně dlouhodobě připravuje, je připraven projekt rekonstrukce bazénu, celá vlastně bazénová vana by měla přijít do nerezu, měl by tady přibýt větší dvouúrovňový dětský bazén, dvě větší vířivky, které bychom chtěli provozovat i v průběhu roku, a vlastně to, co tam za námi stojí, je tobogán, který byl uveden do provozu v roce 2000. To znamená, že už je to taky letitý kousek, docela s tím máme problém ho uschopnit do toho letního provozu. To znamená, že doufám, že letos je to naposled a že 1. září, po letní sezóně, bude zahájena přestavba venkovního areálu bazénu.”

Bazén by měl být poté znovu otevřen 1. června 2026. Již neodkladných důvodů pro rekonstrukci je více, například technologická závislost provozu venkovního bazénu na vnitřním.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dalším velkým aspektem je stavebně technický stav, kdy nám tu každý rok uniká velké množství vody do země, to musíme zjistit a opravit. A třetím důvodem je stavebně technický stav celkový, ten současný bazén je ze sedmdesátých let minulého století, každý návštěvník bazénu už musí uznat, že ten bazén musíme uvést do standardů dnešní doby.”

Na tento projekt je v rozpočtu města připravena částka v rozmezí 50 až 60 milionů korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Těch stavebních objektů které, budou předmětem této realizace, je vícero. To hlavní je rekonstrukce bazénové vany, která by nově měla být nerezová, dále bude demontován stávající tobogán, bude instalován nový, který bude mít celkovou délku 71 metrů. Dále budou rekonstruovány technologie tak, aby umožnily provoz tohoto zařízení venkovního bazénu samostatně, čili nezávislé na vnitřní bazénu. Dále bude vytvořeno brouzdaliště pro děti a dvě nové vířivky. Součástí toho budu samozřejmě sadové úpravy a taktéž osvětlení tohoto areálu.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Další dobrou zprávou pro uživatele bazénu je to, že bazén zůstane jako plavecký, takže se nebude měnit jeho rozměr. A další výhodou nového bazénu bude i bezpečnost. Budou zde vystaveny nové pointy pro plavčíky, ale i nový inteligentní systém, který nám bude hlídat plavce. Takže v novém novojičínským bazéně by se neměl nikdo utopit.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V tuto chvíli se dokončuje projektová dokumentace a rozpočet stavby. My vlastně navazujeme na stavební povolení, které bylo vydáno již v roce 2017, takže jdeme formou změny stavbu před dokončením. Předpokládáme, že na dubnové schůzi rady by mohla být veřejná zakázka na zhotovitele vyhlášená tak, aby po ukončení letošní letní sezóny, čili v září, mohly začít bourací práce.”

Provozu vnitřního areálu bazénu by se stavební činnost dotknout neměla, ale i tam je potřeba počítat s údržbovými pracemi.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “My samozřejmě jako každoročně musíme mít nějakou technologickou přestávku, protože i ten vnitřní bazén už má něco za sebou a musíme některé technologické věci řešit, jako třeba například uvádím, že letos budeme měnit písek v bazénových filtrech, což potřebuje nějaký čas, je to docela velký technologický zásah. Nehledě k tomu, že i vnitřní pětadvacetimetrové bazénové těleso už také něco pamatuje. Mimo jiné se v tuto chvíli připravuje projektová dokumentace na rekonstrukci, takže i letos budeme v letních měsících ten vnitřní bazén opravovat tak, abychom nějakou dobu vydrželi, než také dojde k jeho rekonstrukci.”

Nelze tedy předpokládat, že by v červenci a srpnu 2025 suploval vnitřní bazén letní koupání.

Nahlásit chybu


K tématu

Půl století starý novojičínský bazén půjde do nerezu, plavci jeho rozměr ocení

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu v Novém Jičíně bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené.

Hřiště u školy na Dlouhé je otevřeno žákům i veřejnosti

14. dubna 2023 16:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Školní hřiště na ulici Dlouhá, jehož rekonstrukce skončila na sklonku loňského roku, vyzkoušeli teď na jaře první sportovci. Sloužit bude nejen žákům, ale také veřejnosti.

Nový Jičín má představu o podobě nové sportovní haly

25. dubna 2023 11:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín realizuje historicky první otevřenou architektonickou soutěž. Jejím předmětem je návrh podoby víceúčelové sportovní haly, kterou hodlá postavit v areálu letního stadionu. Své nákresy odevzdalo 23 architektů.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Rekonstrukce, která začne v září, zachová bazénu jeho plavecký rozměr
Vydáno 4. března 2024 7:27, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené

Vykachlíkovaná padesátimetrová vana vypadá zhruba stále stejně jako při otevření před padesáti lety - nedotkly se jí žádné viditelné stavební úpravy, pouze zub času. Za dva měsíce se koupaliště začne ještě standardně připravovat na letní sezonu tak, aby mohlo být 1. června otevřeno veřejnosti. Po jejím skončení začne rok a půl trvající rekonstrukce areálu.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Já doufám, že se povede to, co se teď intenzivně dlouhodobě připravuje, je připraven projekt rekonstrukce bazénu, celá vlastně bazénová vana by měla přijít do nerezu, měl by tady přibýt větší dvouúrovňový dětský bazén, dvě větší vířivky, které bychom chtěli provozovat i v průběhu roku, a vlastně to, co tam za námi stojí, je tobogán, který byl uveden do provozu v roce 2000. To znamená, že už je to taky letitý kousek, docela s tím máme problém ho uschopnit do toho letního provozu. To znamená, že doufám, že letos je to naposled a že 1. září, po letní sezóně, bude zahájena přestavba venkovního areálu bazénu.”

Bazén by měl být poté znovu otevřen 1. června 2026. Již neodkladných důvodů pro rekonstrukci je více, například technologická závislost provozu venkovního bazénu na vnitřním.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dalším velkým aspektem je stavebně technický stav, kdy nám tu každý rok uniká velké množství vody do země, to musíme zjistit a opravit. A třetím důvodem je stavebně technický stav celkový, ten současný bazén je ze sedmdesátých let minulého století, každý návštěvník bazénu už musí uznat, že ten bazén musíme uvést do standardů dnešní doby.”

Na tento projekt je v rozpočtu města připravena částka v rozmezí 50 až 60 milionů korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Těch stavebních objektů které, budou předmětem této realizace, je vícero. To hlavní je rekonstrukce bazénové vany, která by nově měla být nerezová, dále bude demontován stávající tobogán, bude instalován nový, který bude mít celkovou délku 71 metrů. Dále budou rekonstruovány technologie tak, aby umožnily provoz tohoto zařízení venkovního bazénu samostatně, čili nezávislé na vnitřní bazénu. Dále bude vytvořeno brouzdaliště pro děti a dvě nové vířivky. Součástí toho budu samozřejmě sadové úpravy a taktéž osvětlení tohoto areálu.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Další dobrou zprávou pro uživatele bazénu je to, že bazén zůstane jako plavecký, takže se nebude měnit jeho rozměr. A další výhodou nového bazénu bude i bezpečnost. Budou zde vystaveny nové pointy pro plavčíky, ale i nový inteligentní systém, který nám bude hlídat plavce. Takže v novém novojičínským bazéně by se neměl nikdo utopit.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V tuto chvíli se dokončuje projektová dokumentace a rozpočet stavby. My vlastně navazujeme na stavební povolení, které bylo vydáno již v roce 2017, takže jdeme formou změny stavbu před dokončením. Předpokládáme, že na dubnové schůzi rady by mohla být veřejná zakázka na zhotovitele vyhlášená tak, aby po ukončení letošní letní sezóny, čili v září, mohly začít bourací práce.”

Provozu vnitřního areálu bazénu by se stavební činnost dotknout neměla, ale i tam je potřeba počítat s údržbovými pracemi.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “My samozřejmě jako každoročně musíme mít nějakou technologickou přestávku, protože i ten vnitřní bazén už má něco za sebou a musíme některé technologické věci řešit, jako třeba například uvádím, že letos budeme měnit písek v bazénových filtrech, což potřebuje nějaký čas, je to docela velký technologický zásah. Nehledě k tomu, že i vnitřní pětadvacetimetrové bazénové těleso už také něco pamatuje. Mimo jiné se v tuto chvíli připravuje projektová dokumentace na rekonstrukci, takže i letos budeme v letních měsících ten vnitřní bazén opravovat tak, abychom nějakou dobu vydrželi, než také dojde k jeho rekonstrukci.”

Nelze tedy předpokládat, že by v červenci a srpnu 2025 suploval vnitřní bazén letní koupání.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000041798/rekonstrukce-ktera-zacne-v-zari-zachova-bazenu-jeho-plavecky-rozmer