Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportoviště TJ bude od července vlastnit město, správcem budou technické služby

Nový Jičín |

Od prvního července bude město vlastníkem novojičínských sportovišť tělovýchovné jednoty. Majetek v hodnotě více než sto milionů korun získá bezúplatným převodem.

Letní stadion, umělá fotbalová tráva, hala ABC, kuželna a tělocvična na ulici Msgr. Šrámka. To jsou nemovitosti v hodnotě zhruba 110 milionů korun, které bude od 1. července vlastnit město Nový Jičín. Bezúplatný převod majetku schválila v květnu valná hromada tělovýchovné jednoty, následně v červnu zastupitelstvo.

Milan Urban, předseda TJ Nový Jičín, zastupitel za KDU-ČSL: “Valná hromada a její rozhodnutí, to už bylo vyústěním všech těch dlouholetých snah o to, kam tu tělovýchovnou jednotu dovést. Protože ta tělovýchovná jednota byla v očích, jednak těch spolků a jednak města, taková nechtěná nevěsta. Když se to městu nehodilo, tak to byl soukromý subjekt, do kterého peníze nemůže dávat, a když chtěly ty spolky peníze na provoz a nějakou revitalizaci, tak prostě ta TJ neměla dostatek prostředků, takže zase v očích těch spolků byl bita. Nemělo to východisko, nemělo to řešení, takže ta snaha o ten převod je jednoznačně logické vyústění toho všeho a letitých úvah, jak to udělat. Byly už historicky představy, že tu bude nějaká úplně nová správa sportovišť, příspěvková organizace, tam jsem se báli toho molochu, protože my, jako sportovci, se na to díváme z hlediska potřeby těch sportů, té okamžité reakce na daný problém.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Cílem města je tedy sjednotit vlastnictví i zprávu tělovýchovných zařízení, sportovních zařízení na území města.

To znamená město vlastníkem a provozovatelem, který bude mít svěřen ten majetek v hospodaření, budou od 1. července Technické služby města Nového Jičína.”

Jaroslav Dvořák (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “Já jsem od začátku říkal, že to není ta správa sportovišť, se kterou jsme v minulosti přišli my, to znamená transparentnost a tak dále. Na druhou stranu jde to pod naši příspěvkovou organizaci, takže u té transparentnosti tolik nemám strach. Ale tělovýchovná jednota ani město nemá úplně jasno ve všech problematických bodech. Můj názor je, že technické služby úplně nejsou tím pravým, který by měl spravovat sportoviště, že na to nejsou zřízeny, že nemají ty zkušenosti. A co jsem se tady jasně ptal, je ekonomika. Dnes mi tu bylo řečeno, že úspory nebudou.”

Převodu majetku musela dát také dopředu zelenou Národní sportovní agentura, a to v návaznosti na podmínku deseti let udržitelnosti, která se týká tři nedávno rekonstruovaných sportovišť, haly ABC, letního stadionu a hřiště s umělým trávníkem. Na jejich financování byly využity státní prostředky. Současně se na revitalizacích podílelo i město.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Už koncem dubna Rada Národní sportovní agentury odsouhlasila převod z tělovýchovné jednoty na město Nový Jičín a následné svěření majetku technickým službám.”
Milan Urban, předseda TJ Nový Jičín, zastupitel za KDU-ČSL: “Podařilo se ve spolupráci s městem ta stanoviska získat, takže toto už nebrání, můžeme majetek převést i s tímto úvazkem. Ještě bych chtěl tu tělovýchovnou jednotu historicky pochválit, že se jí povedlo tyto tři areály renovovat.”
Nahlásit chybu


K tématu

Nový Jičín získá od tělovýchovné jednoty stomilionový majetek

23. června 2025 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Od prvního července bude město Nový Jičín vlastníkem sportovišť tělovýchovné jednoty. Majetek v hodnotě více než sto milionů korun získá bezúplatným převodem.

Nový Jičín prodává betonový přílepek secesního Hotelu Praha

12. června 2025 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Přístavba novojičínského Hotelu Praha je na prodeji. Záměr odsouhlasili zastupitelé města. Radnice pro budovu nemá využití. Nabídková cena se pohybuje okolo 17 milionů korun.

Rozhodnuto: přístavba Hotelu Praha je na prodej

13. června 2025 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Přístavba Hotelu Praha je na prodeji. Záměr odsouhlasili na červnové schůzi zastupitelé města. Radnice pro budovu nemá využití. Nabídková cena se pohybuje okolo 17 milionů korun.


Frýdlantské mosty jsou částečně průjezdné. Stavebníci otevřeli směr na Porubu

Dnes jistě potěšíme řidiče aut, kteří jezdí z centra Ostravy. Od pátku je částečně zprůjezdněn směr do Poruby na Frýdlantských mostech, což velmi uleví objízdným trasám a ubude kolon. Rekonstrukce náměstí Republiky má ale velké zpoždění.

V Ostravě vzniká centrum umělé inteligence pro firmy i veřejnou správu

Dnes 9:13 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostrava se stává jedním z evropských center umělé inteligence. Slavnostně tam odstartoval projekt Czech AI Factory, který propojí superpočítačové technologie, expertní podporu i výzkum. Cílem je pomoci firmám, startupům i veřejné správě s využitím umělé inteligence v praxi.

Lidé v MSK loni vytřídili téměř 86 kg odpadu na osobu. Nejlepší města převzala ocenění

Dnes 9:12 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Třídění odpadů v Moravskoslezském kraji se rok od roku zlepšuje. Potvrzují to výsledky společnosti EKO-KOM. Výborných hodnot dosahují obce a města kraje také ve sběru elektroodpadu. Ty nejlepší si za skvělé výsledky převzaly ocenění.

Senior Expres v Ostravě-Jihu má nového provozovatele

Dnes 10:53 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Oblíbená služba Senior Expres Jih, která už osm let pomáhá seniorům z Ostravy-Jihu s dopravou po městě, pokračuje s novým provozovatelem. Pro klienty se ale nic nemění.

Porodní sál vítkovické nemocnice prošel kompletní rekonstrukcí. Novinkou je rodinný apartmán

Porodnice Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích má nové moderní zázemí. Rekonstrukcí prošel porodní sál, který rodičkám nabídne více komfortu i soukromí. Novinkou je rodinný apartmán.

Středisko pro rodinu a dítě se připojilo k Týdnu rané péče

Dnes 10:48 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovské sociální služby prostřednictvím střediska pro rodinu a dítě se i letos připojily do celorepublikového Týdne rané péče. Osvětová akce měla veřejnosti přiblížit pomoc rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním.

Cvičení v novojičínském amfiteátru simulovalo útok na hudebním festivalu

Včera 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V amfiteátru Skalky v Novém Jičíně se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.

Pro cyklistu zraněného při srážce s autem přiletěl vrtulník, na místě ale nepřistál

Včera 17:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Kroužení záchranářského vrtulníku nad centrem Havířova ve čtvrtek odpoledne nevěstilo nic dobrého. Zdravotníci tam spěchali ke zraněnému cyklistovi.

Pitnou vodu musí kvůli suchu na Lysou horu dovážet cisterny

Včera 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dlouhodobé sucho se nedostatkem vody projevilo také na vrcholu Lysé hory. Pitnou vodu tam musely začít dovážet cisterny. Nedostačující vrt by měl v dohledné době doplnit nový zdroj vody v jiné lokalitě.

Policie oslovuje studenty. V Karviné pro ně uspořádala fyzické testy na nečisto

Včera 19:53 | Karviná | Anna Břenková

Karvinští studenti dostali jedinečnou šanci udělat si fyzické testy k policii nanečisto, ale s plnou platností. Pro mnohé z nich to může být první krok k budoucí kariéře v uniformě.

Studénecký swap pomohl lidem obohatit zahrádky

Dnes 16:49 | Studénka | Petra Dorazilová

Rodinné centrum ve Studénce uspořádalo zahradní swap. Lidé měnili sazeničky zeleniny, bylinek i kvetoucích rostlin. Akce se konala v rámci května měsíce rodin.

Tóny pro Jáchyma lidé vyslyšeli

Dnes 10:16 | Studénka | Petra Dorazilová

Otevření nového charitního Domu sv. Jáchyma podpořil benefiční koncert. Konal se v zaplněném sále Dělnického domu. Výtěžek z něj pomůže dofinancovat vybavení domova.

Zážitkový Branný den připomněl výročí konce války

Dnes 10:14 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Výročí konce druhé světové války připomněl Branný den konaný v Kamenném divadle. Návštěvníci si mohli prohlédnout historickou i současnou vojenskou techniku. Především děti zkoušely i různé adrenalinové disciplíny.

Chtěl splatit dluhy filmovými penězi. Muž z Nového Jičína podvedl své známé

Dnes 9:39 | Nový Jičín | Anna Břenková

Dvě ženy z Novojičínska věřily, že pomáhají známému, místo peněz jim ale v rukou zůstaly jen bezcenné papíry. Podvodník jim podstrčil filmové rekvizity, se kterými se marně pokoušely uspět v bance i ve směnárně. Teď mu hrozí osm let ve vězení.

Studénecký swap pomohl lidem obohatit zahrádky

Dnes 9:25 | Studénka | Petra Dorazilová

Rodinné centrum ve Studénce uspořádalo zahradní swap. Lidé měnili sazeničky zeleniny, bylinek i kvetoucích rostlin. Akce se konala v rámci května měsíce rodin.

Část chodníků na hřbitově potáhne nový asfalt

Dnes 8:27 | Studénka | Petra Dorazilová

Město začalo s opravou několika menších úseků komunikací v oblasti Studénky 1. Zpevnilo povrchy dvou vedlejších cest a další stavební práce teď probíhají v areálu hřbitova.

Sportoviště TJ bude od července vlastnit město, správcem budou technické služby
Vydáno 26. června 2025 12:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Od prvního července bude město vlastníkem novojičínských sportovišť tělovýchovné jednoty. Majetek v hodnotě více než sto milionů korun získá bezúplatným převodem.

Letní stadion, umělá fotbalová tráva, hala ABC, kuželna a tělocvična na ulici Msgr. Šrámka. To jsou nemovitosti v hodnotě zhruba 110 milionů korun, které bude od 1. července vlastnit město Nový Jičín. Bezúplatný převod majetku schválila v květnu valná hromada tělovýchovné jednoty, následně v červnu zastupitelstvo.

Milan Urban, předseda TJ Nový Jičín, zastupitel za KDU-ČSL: “Valná hromada a její rozhodnutí, to už bylo vyústěním všech těch dlouholetých snah o to, kam tu tělovýchovnou jednotu dovést. Protože ta tělovýchovná jednota byla v očích, jednak těch spolků a jednak města, taková nechtěná nevěsta. Když se to městu nehodilo, tak to byl soukromý subjekt, do kterého peníze nemůže dávat, a když chtěly ty spolky peníze na provoz a nějakou revitalizaci, tak prostě ta TJ neměla dostatek prostředků, takže zase v očích těch spolků byl bita. Nemělo to východisko, nemělo to řešení, takže ta snaha o ten převod je jednoznačně logické vyústění toho všeho a letitých úvah, jak to udělat. Byly už historicky představy, že tu bude nějaká úplně nová správa sportovišť, příspěvková organizace, tam jsem se báli toho molochu, protože my, jako sportovci, se na to díváme z hlediska potřeby těch sportů, té okamžité reakce na daný problém.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Cílem města je tedy sjednotit vlastnictví i zprávu tělovýchovných zařízení, sportovních zařízení na území města.

To znamená město vlastníkem a provozovatelem, který bude mít svěřen ten majetek v hospodaření, budou od 1. července Technické služby města Nového Jičína.”

Jaroslav Dvořák (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “Já jsem od začátku říkal, že to není ta správa sportovišť, se kterou jsme v minulosti přišli my, to znamená transparentnost a tak dále. Na druhou stranu jde to pod naši příspěvkovou organizaci, takže u té transparentnosti tolik nemám strach. Ale tělovýchovná jednota ani město nemá úplně jasno ve všech problematických bodech. Můj názor je, že technické služby úplně nejsou tím pravým, který by měl spravovat sportoviště, že na to nejsou zřízeny, že nemají ty zkušenosti. A co jsem se tady jasně ptal, je ekonomika. Dnes mi tu bylo řečeno, že úspory nebudou.”

Převodu majetku musela dát také dopředu zelenou Národní sportovní agentura, a to v návaznosti na podmínku deseti let udržitelnosti, která se týká tři nedávno rekonstruovaných sportovišť, haly ABC, letního stadionu a hřiště s umělým trávníkem. Na jejich financování byly využity státní prostředky. Současně se na revitalizacích podílelo i město.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Už koncem dubna Rada Národní sportovní agentury odsouhlasila převod z tělovýchovné jednoty na město Nový Jičín a následné svěření majetku technickým službám.”
Milan Urban, předseda TJ Nový Jičín, zastupitel za KDU-ČSL: “Podařilo se ve spolupráci s městem ta stanoviska získat, takže toto už nebrání, můžeme majetek převést i s tímto úvazkem. Ještě bych chtěl tu tělovýchovnou jednotu historicky pochválit, že se jí povedlo tyto tři areály renovovat.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000049436/sportoviste-tj-bude-od-cervence-vlastnit-mesto-spravcem-budou-technicke-sluzby