Novojičínské kino zažilo divácky rekordní rok

Rekordní návštěvnost zažilo v loňském roce novojičínské kino Květen. Na filmy sem zavítalo nejvíce diváků za posledních sedm let. Největšími trháky byly filmy zahraniční produkce, zejména animované, naopak propadly české snímky.

Počet návštěvníků Kina Květen v Novém Jičíně se v posledních letech pohyboval standardně kolem 36 tisíc. V roce 2015 ovšem znamenal výrazný nárůst.

“Za posledních sedm let, co máme opravdu zdokumentovanou statistiku, tak jsme vlastně překročili naprosto magickou hranici čtyřiceti jedna tisíc návštěvníků za rok,” potvrdila Kateřina Novotná, vedoucí Kina Květen Nový Jičín.

Divácky nejúspěšnějším filmem tu byla dětská komedie.

Čekali jsme Star Wars, ale Star Wars skončili až na třetím místě, a nejvíce úspěšným filmem byli Mimoňi a na druhém místě skončilo Padesát odstínů šedi,” uvedla Kateřina Novotná.

“Já jsem byla v kině naposledy před třemi měsíci s dětmi, a to jsme byli na Barbie,” sdělila v anketě jedna z pravidelných návštěvnic kina. Další žena viděla naposledy Western story. “Víte, že si nepamatuji, v kině jsem nebyl strašně dlouho,” svěřil se muž, který kolem kina Květen právě procházel.

Nejvíce diváků zavítalo do kina na zahraniční filmy, zejména to tedy byly kreslené pohádky, co naopak propadlo byla česká kinematografie.

I když v předcházejících letech to byly právě domácí snímky, které lákaly diváky. Od roku 2008 přišlo vůbec nejvíce lidí na Ženy v pokušení a Muže v naději.

“V loni toto pravidlo neplatilo, nevíme přesně proč, a doufáme, že se toto změní už letos teď v lednu, kdy promítáme jeden z nejočekávanějších snímků letošního roku od režiséra Filipa Renče Lída Baarová,” dodala vedoucí kina v Novém Jičíně.

Kino Květen je vybaveno technologií s kvalitním zvukem a špičkovým obrazem.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 20.10. 16:57
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 24 000 Kč

Detail

MACHAČ - MALOKAPACITNÍ JATKA s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu