Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva mrtví po tragické nehodě ve Studénce, nákladní auto se tam po defektu a následném smyku srazilo s protijedoucí dodávkou

  • Studénka,

Životy dvou lidí si vyžádala tragická dopravní nehoda ve Studénce na Novojičínsku. Podle dostupných informací dostalo nákladní vozidlo za jízdy defekt. Po následném smyku a nárazu se převrátilo na bok a naložené kamenivo poté zasáhlo protijedoucí dodávku.

Nehoda se stala nedaleko křižovatky ulic Oderská a Nádražní, ve směru ze Studénky na místní část Nová Horka. Ohlášena byla několik minut po půl druhé odpoledne. Na místo vyrazily složky IZS, včetně vrtulníku ostravských leteckých záchranářů. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po půl druhé odpoledne přijali operátoři informaci o střetu nákladního automobilu s dodávkou ve Studénce. Na pomoc vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy a vyjely dva týmy RZP – ze základen Studénka a Bílovec."

Nákladní vozidlo tovární značky Man s přívěsem řídil 56letý muž z Ostravy ve směru ze Studénky na Mošnov. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "v prostoru před křižovatkou došlo u tahače z blíže nezjištěných příčin k roztržení levé přední pneumatiky kola, vlivem čehož se souprava stala neovladatelnou, dostala smyk, přejela do protisměru a zde se čelně střetla s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Peugeot Boxer. Nákladní souprava se otočila o 180 stupňů, převrátila se na bok a vysypala na dodávkový automobil svůj náklad lomového kamene (frakce do 200 kg a o celkové hmotnosti 29,9 tun). Dodávkový automobil byl při střetu vytlačen přes ocelová svodidla mimo komunikaci do svahu přilehlé cyklostezky. Vlivem vysypání kamenů následně došlo v dodávce k úmrtí dvou mužů z Frýdeckomístecka, a to 28letého řidiče a jeho 35letého spolujezdce."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dva muži, kteří cestovali v dodávce, utrpěli při kolizi poranění neslučitelná se životem, kterým podlehli ještě před příjezdem záchranářů. Zasahující lékař již mohl jen konstatovat jejich smrt. Šestapadesátiletý muž z nákladního automobilu byl zraněn lehce, a to v oblasti dolní končetiny. Po provedeném ošetření jej záchranáři transportovali na úrazovou ambulanci ostravské Fakultní nemocnice."

Obě vozidla částečně přepadla přes svodidla na nově budovanou cyklostezku.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Orientační dechová zkouška řidiče kamionu byla negativní."

Frekventovaná silnice musela být uzavřena, policisté odkláněli dopravu směrem na vlakové nádraží ve Studénce. V opačném směru museli cestu uzavřít na kruhovém objezdu v Butovicích a dopravu vést přes město.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy