Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnostní mazurka na rozloučenou se základní školou

  • Studénka,

Poslední vysvědčení na Základní škole Sjednocení převzali deváťáci na malém slavnostním ceremoniálu. Konal se v tělocvičně a čerství absolventi se se školou rozloučili i tancem.

Až dosud se Základní škola Sjednocení obvykle loučila se svými deváťáky slavnostním setkáním na městském úřadě, letošní absolventi se rozhodli uspořádat rozlučku v tělocvičně a následně na školní zahradě. Zatančit si tak mohli i společný tanec - moderně pojatou mazurku. Pak už převzali svá poslední vysvědčení na základní škole.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: “Určitě budeme vzpomínat jako na každé své žáky. Já vždycky říkám, že já to mám tak, že když ty děti tady jsou nějakých devět let, tak už to jsou trošičku i naše děti a my s nimi prožívám ty jejich životní úspěchy nebo i ty životní pády a v podstatě je to pro nás všechno jako pro druhé rodiče.”

Ředitelka školy se s těmito žáky setkávala při hodinách chemie, Vendula Foltasová byla jejich třídní učitelkou tento jeden poslední rok, učila je přírodopis.

Vendula Foltasová, třídní učitelka: “Já myslím, že na ně do smrti nezapomenu, byla to třída živá, šikovná a myslím si, že hodně z nich to daleko dotáhne. Byly tam sportovní talenty, hudební talenty, výtvarné, i celkově všeobecný přehled, myslím si, že tyto děti mají velký potenciál.”
Doubravka Dostálová, absolventka ZŠ Sjednocení: “Třída je super, takže určitě na celou třídu budu vzpomínat, i když to bylo občas těžké, aby to s námi učitelé zvládali, tak to bylo dobré. Prostě budu vzpomínat pěkně.”
Kryštof Selig, absolvent ZŠ Sjednocení: “Nebylo to zrovna někdy úplně perfektní, někdy jsme měli ty svoje chvilky, kdy opravdu šlo vidět, že spolupracujeme jako tým. Určitě budu vzpomínat a počítám s tím, že se někdy všichni sejdeme, určitě spolu budeme v kontaktu nadále.”
Tadeáš Šeděnka, absolvent ZŠ Sjednocení: “Byl to boj, ty známky celkem hrůza, s některými učiteli jsem se moc nemusel, ale budou mi asi chybět. Jinak to bylo super, super zážitky, super kamarádi, budou mi chybět.”
Jindřich Urbanský, absolvent ZŠ Sjednocení: “Hodně jsem si užil devítku a celkem i tu online školu v osmičce. A jinak super zážitky na školu a všechno.”
Matěj Had, absolvent ZŠ Sjednocení: “A si jsem si hodně užil lyžák, moc jsem se tam lyžovat nenaučil, ale bylo to dobré.”

Uplynulých devět let ve školních lavicích i mimo ně si tito, nyní už absolventi základní školy, oživili videoprojekcí. U někoho tak mohla probudit i unikátní vzpomínky na první třídu.

Ondřej Bartoš, absolvent ZŠ Sjednocení: “Že jsem měl hodně poznámek, bylo jich devět. Líbilo se mi tu, bylo to fajne, byl tady pěkný kolektiv a budu vzpomínat dobře.”

Než se tito mladí lidé rozprchli na prázdniny, naplánovali si ještě jedno loučení, to už ale na druhý den mimo školní budovu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy