Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ulici Poštovní ve Studénce už řidiči nemusí parkovat v blátě

  • Studénka,

Studénka se jako řada jiných měst dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst. O něco lepší situace teď nastává v lokalitě sídliště Poštovní. Dokončena zde byla stavba nové odstavné plochy.

Hledání nových parkovacích možností ve městě je dlouhodobým cílem současného vedení radnice ve Studénce. V posledním období se podařilo rozšířit kapacity parkování o zhruba 150 míst. V těchto dnech byla dokončena další odstavná plocha pro automobily, a to v lokalitě ulice Poštovní, v místě, kde byl vyvýšený val a po vykácených stromech zůstaly jen pařezy.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Občané tady živelně parkovali vesměs v blátě v nezpevněných plochách. My jsme využili toho, že dokážeme za relativně rozumné peníze udělat odstavené plochy, kde pokud ji děláme do 300 metrů čtverečních, tak nepotřebujeme složitou dokumentaci a stavební povolení, takže urychlíme proces realizace. Takže jsme se rozhodli pro tuto formu, kdy tady vznikla odstavná plocha. Využili jsme také toho, že v blízkosti bude jedna společnost stavět halu a jako kompenzaci za to, že potřebovali průjezd na svůj pozemek přes pozemek města, tak jsem se dohodli na jejich finanční spoluúčasti.”

Zpevnění parkovací plochy se obešlo bez stavebního řízení, nicméně právě tady byla příprava realizace přesto komplikovaná.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “S tím, že jsme tady řešili problém, jednak, co se týká zarostlých pařezů, které činily problém, ale hlavním důvodem bylo, že tudy vedou telekomunikační sítě, elektrický kabel, kvůli kterému jsme museli celou plochu posunout směrem nahoru a vykoupit ještě část pozemku, abychom se vešli parametrově a ta odstavná plocha skutečně mohla vzniknout.”

Vybudování odstavné plochy stálo zhruba 400 tisíc korun včetně daně, řidiči na ni mohli začít parkovat po 18. červenci.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “Předpokládáme, že by se sem mohlo vejít dvacet až dvaadvacet osobních automobilů, samozřejmě záleží, jak občané budou parkovat. Řekl bych, že kapacita narostla tak o sto procent oproti tomu, co tady bylo před tím, protože ty pařezy už byly velmi blízko té komunikace a bylo tady možné jen podélné stání. Dneska budou moci zaparkovat příčně e nebudou se muset vyhýbat pařezům.”

Podobnou cestou budování menších odstavných ploch v této lokalitě, a tím pádem bez složité stavební legislativy, hodlá město pokračovat i v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail