Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti na táboře rodinného centra obdivovaly čtyřnohou Rubi

  • Studénka,

Dá se řici že tradičním pořadatelem příměstských táborů ve Studénce se stává zdejší Rodinné centrum. Letos připravilo prázdninový program na tři týdny. Na jednom z nich se děti bavily i se čtyřnohou Rubi.

Rodinné centrum ve Studénce pořádá letní příměstské tábory třetím rokem. Letos připravilo prázdninovou zábavu na tři týdny.

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: “Tento první turnus je Malý průzkumník. Děti od čtyř do sedmi let se seznamují se zvířaty, což zrovna dneska mají canisterapii, seznamují se se sázením květin, mají to hodně přírodně zaměřené. Ale protože máme letos opravdu teplé počasí, takže ten týden budeme trávit i u vody.”

Jeden z táborových dnů tedy za dětmi přijela z Valašského Meziříčí Marcela Knápková se svou canisterapeutickou fenkou Rubi. Je jí pět let a je to starobylé plemeno bavorský barvář. Rubi má klidnou a vyrovnanou povahu a tak si s dětmi dokonale pohrála.

Děti se také seznámily s tím, jak mají o psa pečovat a jak se k němu správně chovat.

Marcela Knápková, canisterapeutka: “Zkoušeli jsem si, jak se takový pejsek cvičí. Dělali jsme závody s pejskem. Děcka s nim mohou zkusit veškerý kontakt, mohou si na něj lehnout, přeskakovat ho, mohou mu házet aportky, cokoliv je napadne.”

Na skutečné Rubi, ale i na velkých plyšových psech, pak kluci a holky zkoušeli i přípravu na procházku, tedy nasazení náhubku a vodítka. Zážitků tak za první dva dny tábora měli dostatek.

účastníci tábora: 
“Hráli jsme fotbal a basket a taky jsem si hráli. Líbí se mi tady a taky mám hodně rád pejsky.”
“Skákali jsme.”
“Je to tady super, hodně se mi tu líbí, nejvíce ti pejsci.”
“Doma mám černobílého pejska a ještě štěňátko. Je to holka Belinka.”
Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: “Dalším táborem bude hned příští týden Holčičí tábor, který se už teď ve Studénce stává tradicí. Budeme tu mít devatenáct holek, které se na to opravdu těší. Jsou to děvčata od osmi do dvanácti let, ten tábor je opravdu zaměřený jen na tvoření, lakování nehtů, výrobu korálků a ty holky se tu opravdu vyřádí.”

Třetím příměstským táborem je Letní pohodová jízda. Účastníci budou například jezdit na různé výlety a poznávat okolí Studénky. Určen je věkové skupině od šesti do deseti let. 

 

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: “Letní příměstské tábory jsou opravdu už v březnu vyprodané, na každý máme asi deset náhradníků. Rodiče využívají té možnosti, že děti se zabaví. Máme docela příznivou cenu táborů, takže děti mají o zábavu postaráno a rodiče o hlídání.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy