Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krytý bazén ve Studénce bude v nerezu a s vířivkou

  • Studénka,

Nerezová vana a vířivka v nové přístavbě budou výsledkem rekonstrukce krytého bazénu ve Studénce. Tato stavba je ve městě největší investiční akcí letošního roku.

Ve vodách krytého bazénu ve Studénce si lidé naposledy mohli zaplavat zhruba před dvěma lety. Z důvodu havarijního stavu potrubí musel být uzavřen.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Rekonstrukce bazénu byla vynucené investice. Po první covidové pauze se po napuštění bazénu zjistilo, že jsou velké úniky vody. Hledala se příčina, zjistilo se, že je to potrubím, které je umístěno pod bazénovou betonovou vanou.”

Projekt opravy zahrnuje pořízení nerezové vany, novou vířivku a odpočinkovou zónu a proto vznikla i přístavba. Kompletně nová bude i technologie bazénu.

Radmila Nováková, vedoucí odboru SŘPÚaR: “Nový bazén se musí osadit trošku konstrukčně výše, takže tam vznikne ne úplně bezbariérový přístup, bude to schodištěm, takže mobilní zvedáky budeme mít k dispozici jen pro ty potřeby, kdy to bude nutné.”

Stavba začala na konci května, srpnový termín dokončení se ale firmě dodržet nepodaří.

Radmila Nováková, vedoucí odboru SŘPÚaR: “Vícepráce, které souvisí s nedokonalostmi projektu a s některými věcmi, které se nedaly předpokládat dopředu, tak nám posunuly termín dokončení stavby. Předpoklad je, že se dostaneme někdy možná až do konce října včetně kolaudace.”

Tato největší investiční akce Studénky v letošním roce přijde na 27 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy