Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén s nerezovou vanou se ve Studénce otevře na podzim

  • Studénka,

Nerezová vana a vířivka v nové přístavbě budou výsledkem rekonstrukce krytého bazénu. Tato stavba je ve Studénce největší investiční akcí letošního roku.

Ve vodách krytého bazénu ve Studénce si lidé naposledy mohli zaplavat zhruba před dvěma lety. Z důvodu havarijního stavu potrubí musel být uzavřen.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Rekonstrukce bazénu byla vynucené investice. Po první covidové pauze se po napuštění bazénu zjistilo, že jsou velké úniky vody. Hledala se příčina, zjistilo se, že je to potrubím, které je umístěno pod bazénovou betonovou vanou. Takže se hledaly varianty, jakým způsobem provést rekonstrukci bazénu, protože jsme nechtěli v žádném případě zakonzervovat stavbu, jak se to dělali v minulosti u některých případů. Ze tří variant zvítězil návrh, zejména z důvodu životnosti a údržby, na pořízení nerezové vany.”

Projekt navíc zakomponoval do prostoru novou vířivku, která teď bude součástí bazénové haly, i odpočinkovou zónu a proto vznikla i tato přístavba. Realizace začala po vysoutěžení zhotovitele stavby letos na konci května. Termín dokončení byl stanoven na 31. srpna.

Radmila Nováková, vedoucí odboru SŘPÚaR: “My samozřejmě víme v této chvíli, že vícepráce, které souvisí s nedokonalostmi projektu a s některými věcmi, které se nedaly předpokládat dopředu, tak nám posunuly termín dokončení stavby. Předpoklad je, že se dostaneme někdy možná až do konce října včetně kolaudace.”

Kompletně nová bude i technologie bazénu.

Radmila Nováková, vedoucí odboru SŘPÚaR: “Nový bazén se musí osadit trošku konstrukčně výše, takže tam vznikne ne úplně bezbariérový přístup, bude to schodištěm, takže mobilní zvedáky budeme mít k dispozici jen pro ty potřeby, kdy to bude nutné.”

Náklady na stavbu dosahují výše 27 milionů korun. Jedná se tak o největší investiční akcí letošního roku ve Studénce.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Bylo to složité, nepočítali jsme s tím. Měli jsme prostředky připravené na jiné investice, bohužel tahle situace nastala, takže jsme museli hledat zdroje, abychom mohli tuto akci zrealizovat. Povedlo se a věřím, že návštěvníci na podzim letošního roku se do bazénu opět vrátí.”

Nová vana bude mít délku 17 metrů, šířku zhruba 4 a půl metru. Hloubka bazénu bude jeden a půl metru. Relaxovat budou moci plavci ve vířivé vaně o rozměrech přibližně 3 a půl krát dva metry.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail