Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábor vědy ve znamení bádání a pokusů

  • Studénka,

I když jsou prázdniny, neznamená to, že ve školách nejsou děti. Například Základní škola Butovická připravila příměstský tábor, který se konal pod záštitou organizace Veselá věda.

Dvaatřicet malých badatelů ze Studénky a okolí zkoušelo z cukru vytvořit lepidlo podle receptury ze 17. století, a to v rámci programu příměstského tábora, který pořádala Základní škola Butovická.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Naše škola se rozhodla, že potřebujeme děti zabavit i o prázdninách. Rodiče jsou v práci, takže se snažíme jim trošičku ulehčit. První týden jsme měli příměstský tábor družinkový a tento týden máme již tradičně tábor, který se jmenuje Veselá věda.”

Nezisková organizace Veselá věda funguje jedenáct let, napříč celou Českou republikou má proškolené lektory a v rámci svého programu nabízí kroužky pro děti a tábory. Posláním Veselé vědy je probouzet u dětí zájem o přírodní vědy a technické obory.

Lenka Svobodová, lektorka Veselé vědy: “Měla jsem kroužek Veselé vědy a asi před třemi lety jsem se rozhodli, že zkusíme i prázdninový tábor, protože ty podmínky jsou tady skvělé. My jsme připravili za Veselou vědu rostliny, takže zkoumáme superschopnosti rostlin, to jsme dělali včera. Dneska jsem se přenesli jako alchymisté do 17. století, zkoušíme vyrobit lepidla. Ještě budeme zkoumat vlastnosti půdy a zkusíme na zahradě najít nějaké organismy, protože tady je krásná zahrada, tak toho využijeme.”
účastníci tábora: 
“Líbilo se mi, jak jsme včera dělali pokusy, dělali jsme sopku, dali jsme tam jedlou sodu a ocet. Dneska se mi líbilo, jak jsme dělali lepidlo.”
“Přihlásila jsem se na tábor Veselé vědy, protože minulý rok jsem tu byla taky, a hodně mě to bavilo.”
“Mně se na táboře líbilo, jak jsem třeba dělali sopku, lepidlo, všechno se mi líbilo.”

Kromě zábavných vědeckých pokusů trávily děti čas i klasickou táborovou zábavou, hrály společenské hry a bavily se pohybem na zahradě školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail