Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči ze Studénky pomáhali v Českém Švýcarsku, vozili vodu pro vrtulníky

  • Studénka,

Dobrovolní hasiči ze Studénky zhruba týden pomáhali s likvidací požáru v Národním parku České Švýcarsko, Doplnili tak desítky záchranářů z Moravskoslezského kraje, kteří na místo přírodní katastrofy vyrazili.

Město Studénka vyslalo na požádání Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje do Národního parku České Švýcarsko cisternu se čtyřčlennou posádkou. S dohašováním požárů a hledáním skrytých ložisek pomáhala zhruba týden.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Bez váhání jsem tenhle souhlas udělil, vnímám, že jakákoliv katastrofa tohoto rozsahu je velmi nepředstavitelná. Takže hasiči dostali zelenou, aby vyjeli k tomuto požáru. V podstatě se během několika hodin připravilo vše potřebné k tomu, aby jednotka mohla vyjet.”
dobrovolný hasič města Studénka: “Tady jezdíme pro vodu. Jsme těsně nad Hřenskem, jedna cesta dolů je šest kilometrů.”
Petr Sič, velitel jednotky SDH, Studénka: “Po příjezdu na místo se hned zapojili do likvidace. Předpokládám, že byli velice prospěšní a zhostili se svého úkolu na jedničku.”

Dobrovolní hasiči města Studénky v lokalitě požáru například plnili samonosnou vodní nádrž, která je zdrojem pro vrtulníky s bambi vaky. Jednotka také pomocí termokamery vyhledávala skrytá ohniska u Pravčické brány.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Samozřejmě, jsem hrdý na to, že tady máme tak skvělou jednotku, která působí ve všech oblastech hasičské práce, zasahují u dopravních nehod na dálnici a dalších komunikací, samozřejmě likvidují požáry, ale samozřejmě zasahují i u jakýchkoliv jiných přírodních katastrof, jako jsou povodně, které nezřídka v minulosti také naše město postihly.”
Petr Sič, velitel jednotky SDH, Studénka: “Určitě, ty povodně, a hlavně ty bleskové, které nás v posledních letech postihly, tak se v tom ti hasiči dost zocelili, upravili postupy a ty zásahy jsou dost kvalitní.”
Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail