Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny ve Studénce nabídly i divadlo pod širým nebem

  • Studénka,

Divadlo pod širým nebem bylo jednou z nabídek pro děti, jak trávit čas prázdnin ve Studénce. I když se program Letního festivalu blíží ke konci, bavit se tu lidé budou moci i v září, třeba festivalem a atletikou.

Zažít prázdniny aktivnějším způsobem mohou malé děti ve Studénce i díky programu Letního festivalu. Na jednom z posledních setkání jim nabídl pohádku pod širým nebem. Divadlo kejkle z Brna přivezlo svou veselou verzi příběhu O Smolíčkovi a Jezinkách.

Petra Klímová, Divadlo kejkle: “Budeme se učit psát, číst, budeme tančit, budeme mít ranní rozcvičku. Také bude Smolíčkovým snem stát se fotbalistou, Jezinky budou budou učit vařit, a také budeme mít takového veselého jelena, děti třeba uvidí, jak si každé ráno čistí zuby. Jelen je velmi starostlivý, stará se o Smolíčka a má pro něj spoustu překvapení, a ty vám už neprozradím.”
Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Každou středu během Letního festivalu jsme se vždy sešli před sportovním centrem, děti mohly tvořit nebo se podívat na nějaké divadélko, zadovádět si s klaunem a bublinami. Stalo se to takovou tradici, kdy opravdu ve čtyři hodiny se tu děti sejdou a léto si takto užívají.”

Letní festival ale bavil i dospělé, v srpnu je například pozval do letního kina v areálu koupaliště nebo na Studenéckou koštovačku.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “V rámci letního festivalu jsme uspořádali celkem 17 akcí, plus nějaké sportovní výzvy a různé kuchařské výzvy. Ale tímto nezahálíme, čeká nás září, kdy bude krásný festival tamburašských souborů, představí se tady tři zahraniční soubory. Dále nás čeká atletický den, který jsme uspořádali na počest manželů Zátopkových. děti si budou moci vyzkoušet různé atletické disciplíny, máme pro ně připravenou umělou lezeckou stěnu a spoustu další zábavy.”

Akcí, která se ve Studénce bude konat třetím rokem a k ranému podzimu bezesporu patří, budou Burčákové slavnosti. Proběhnou na náměstí a doprovodí je nejen degustace, ale i cimbálová muzika a farmářské trhy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy