Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka už ví, jak bude vypadat nová kašna na náměstí

  • Studénka,

Na náměstí Republiky ve Studénce bude stát nová kašna. Ta současná už je za hranicí své životnosti a ztrácí se z ní voda. Budoucí vzhled dominanty vybrali lidé v anketě.

Opravy kašny na náměstí Republiky ve Studénku jsou v posledních letech častou záležitostí. Revize ukázaly, že se bortí její nádrž a poškozené je potrubí, ze kterého uniká voda.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “V podstatě to technické zázemí kašny, které je pod zemí, je na hranici své životnosti. Tehdy byla použita technologie bez bednění, je tam pouze plastová nádoba zahrnutá zeminou. Ten plast také pracuje, a dochází k deformaci samotné samonosné plastové vany a tím pádem je nutná ta rekonstrukce.”

Všechny tyto problémy a navíc chybějící filtrace přiměly vedení města k rozhodnutí nepřistoupit pouze k rekonstrukci 20 let staré fontány, ale k její zcela nové výstavbě. Vítěznou podobu vybírala ze čtyř variant veřejnost v anketě.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Přihlásilo se do ní více než sedm set lidí. Překvapilo nás, že výsledky byl velmi těsný. Zvítězila varianta číslo tři, která získala něco přes 30 procent hlasů.”
Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Občané si vlastně vybrali variantu, kdy stavíme na stejném půdorysu, jako je dneska s tím, že ty trysky už budou vystupovat z vodní hladiny, měly by to být napěněné trysky, bude jich kolem obvodu několik.”

Radnice už vypsala výběrové řízení na zpracování projektu na stavbu kašny, nicméně do prvního kola se nikdo nepřihlásil, nabídku bude opakovat. Záměrem je, aby stavba fontány začala na jaře příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail