Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusy budou ve Studénce zastavovat u supermarketu

  • Studénka,

Ve Studénce vzniká nová autobusová zastávka. Městské spoje a později i ty příměstské budou nově zastavovat u supermarketu na okraji Butovic. Zastávku staví město, pozemek poskytla obchodní společnost.

Loni v listopadu byl na okraji Studénky otevřen nový supermarket, teď v jeho blízkosti vzniká autobusová zastávka.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Původní záměr byl, že by autobusová zastávka vznikla na obou stranách komunikace. Bohužel ne všechny pozemky jsou naše a s některými vlastníky se nedalo rozumně dohodnout, takže nakonec vznikla pouze tady na ulici Průmyslová jedna zastávka. Autobusy tedy budou najíždět a točit se na těch dvou kruhových objezdech, které jsou v bezprostřední blízkosti.”

Stavba zastávky má být hotova do 15. září. Stojí milion 650 tisíc korun včetně daně a hradí ji rozpočet města.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “V konečné fázi pro samotné cestující tady bude připravena budka zastávky, která bude vypadat podobně, jako ta u transformátoru, takže skleněná budka.”

Záměr zřídit tuto autobusovou zastávku vznikal současně se záměrem stavby supermarketu. Pozemek, na kterém zastávka stojí, je majetkem obchodní společnosti.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Byla s nimi dohoda, že v momentě, kdy bude postaven supermarket, tak umožní městu stavět na jejich pozemcích autobusovou zastávku. Možná občané vnímají, že ta zastávka tu mohla vyrůst dříve, ale taková byla dohoda s Lidlem.”

Spoje městské hromadné dopravy zde začnou zastavovat po kolaudaci stavby, meziměstské linky po změnách jízdních řádů v polovině prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy