Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestu ke školní jídelně už bez potíží zvládnou i vozíčkáři

  • Studénka,

Konec prázdnin, to byl limit pro dokončení stavebních zakázek, které probíhaly v areálech škol. Jednou z nich byla úprava přístupu k jídelně Základní školy Sjednocení.

Přístup pro chodce i automobily zásobování k budově jídelny Základní školy Sjednocení už byl několik let velmi špatný. Byla zde stará rozbitá panelová cesta s vystouplými kanály.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Děláme tady úpravu vstupu a vjezdu jak pro zásobování školní jídelny, tak se zde nově buduje i částečně odstavná plocha pro zaměstnance školy a také to bude primárně určeno jako příchod a průchod ke školní jídelně pro žáky Základní školy Slunečnice, což je součást Základní školy Sjednocení, to znamená jsou tam zdravotně postižené děti, mnohdy se pohybující pomocí vozíků.”
Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Probíhaly zde nezávisle na sobě dvě akce. V první fázi se opravovala zásobovací rampa shoz dolů do sklepa pro zásobování školní jídelny. Následně potom jsme zahájili opravu samotné komunikace. Ta začala 20. července s tím, že předpokládáme dokončení určitě do konce prázdnin.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Částka za tuto realizaci bude zhruba 900 tisíc korun. V příštím roce nás něco podobného čeká i u Základní školy Františka kardinála Tomáška.”

Právě škola nesoucí jméno kardinála Tomáška byla jedinou ze tří ve Studénce, ve které během prázdnin neprobíhaly kromě běžné údržby žádné stavební zásahy. Největším staveništěm byla školní budova na ulici Butovická. Souběžně zde byly realizovány tři stavební projekty. Výměna zárubní a dveří za protipožární, oprava dlažby v přízemí a na druhém stupni rekonstrukce rozvodů vody a odpadů.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy