Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastávka u supermarketu je hotova, autobusy tu začnou zastavovat po kolaudaci

  • Studénka,

Ve Studénce vzniká nová autobusová zastávka. Městské spoje a později i ty příměstské budou nově zastavovat u supermarketu na okraji Butovic v ulici Průmyslová.

Loni v listopadu byl na okraji Studénky otevřen nový supermarket, teď v jeho blízkosti vzniká autobusová zastávka. Ta nejbližší je dosud u bývalé hlavní vrátnice Vagónky na ulici Butovická.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Občané se často dotazovali, zdali tady autobusová zastávka bude. Takže jsme hledali vhodné místo, nakonec jsem ho našli tady. Nicméně původní záměr byl, že by autobusová zastávka vznikla na obou stranách komunikace. Bohužel ne všechny pozemky jsou naše a s některými vlastníky se nedalo rozumně dohodnout, takže nakonec vznikla pouze tady na ulici Průmyslová jedna zastávka. Autobusy tedy budou najíždět a točit se na těch dvou kruhových objezdech, které jsou v bezprostřední blízkosti.”

Stavba zastávky začala koncem července, hotova má být do 15. září. Stojí milion 650 tisíc korun včetně daně a hradí ji plně rozpočet města.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “V konečné fázi pro samotné cestující tady bude připravena budka zastávky, která bude vypadat podobně, jako ta u transformátoru, takže skleněné budka. Místo bude osazeno dvěma světly.”

Součástí projektu je i kousek nového chodníku. V původním záměru bylo také vybudovat zde i přechod pro chodce směrem k ulici Butovická, plán zatím zhatila nemožnost domluvit se s vlastníky pozemků.

Záměr zřídit v této lokalitě autobusovou zastávku de facto vznikal současně se záměrem stavby supermarketu. Pozemek, na kterém zastávka stojí, je majetkem obchodní společnosti.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Ta komunikace probíhala velmi intenzivně a tak, aby nám Lidl umožnil stavět na jejich pozemcích. Byla s nimi dohoda, že v momentě, kdy bude postaven supermarket, tak umožní městu stavět na jejich pozemcích autobusovou zastávku. Možná občané vnímají, že ta zastávka tu mohla vyrůst dříve, ale taková byla dohoda s Lidlem.”

Spoje městské hromadné dopravy zde začnou zastavovat po kolaudaci stavby a provedení nutných úprav v jízdním řádu.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “U těch meziměstských linek by mělo dojít ke změně jízdního řádu a k aktivování té zastávky od pravidelných změn jízdních řádů, které jsou vždy v polovině prosince.”

Stávající zastávku u bývalé hlavní brány Vagónky radnice výhledově zvažuje zrušit. 

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Protože ten provoz je minimální, ale budeme to vázat na to, zda se nám tu podaří zřídit přechod pro chodce a zároveň to bude souviset i s rekonstrukcí vozovky v rámci úprav, které budou souviset s budováním podjezdu a náhradní tras pro kamiony. Protože celá ta komunikace Butovická by se měla v rámci této velké stavby rekonstruovat.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy