Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita pořádala loučení s létem, připomněla při tom, že ve Studénce pomáhá 30 let

  • Studénka,

Charita Studénka pořádala Rozloučení s létem. Odpoledne plné her nalákalo do areálu na Malé Straně děti, a také další návštěvníky napříč generacemi. Charita tu také připomněla, že ve Studénce pomáhá už 30 let.

Příjemná muzika, hry pro děti a prostor pro každého, kdo si chtěl přijít popovídat a strávit pohodové odpoledne. To byla atmosféra Rozloučení s létem, které pořádala Charita Studénka.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Je to takové radostné setkání na konci léta, kdy se chceme s létem rozloučit, poděkovat všem příznivcům, pracovníkům, prostě všem, kdo nás podporují. Lidé se tady mohou sejít, pobavit o životě, o tom, jak to u nás tady v Charitě chodí. Je to prostě akce pro všechny, pro klienty, rodinné příslušník, pracovníky, známé, blízké i neznámé. Kdo přijde, všichni jsou vítání.”

V areálu Charity na Malé Straně se tato akce konala vůbec potřetí. Pro děti byl připraven skákací hrad, malování na obličej, mohly si vyrobit placku s logem Charity. Naplánovaný program ani deštivé počasí nezhatilo.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Potom tady máme různé stanoviště, kde děti plní úkoly a když přinesou vyplněnou kartičku, dostanou za to nějakou odměnu, Budeme grilovat klobásy, točit pivo, je tu sladké občerstvení, takže si myslím, že to bude fajn.”

Lidé se na setkání ovšem nejen rozloučili s jedním odcházejícím ročním obdobím, připomněli se také, kolik let vlastně Charita působí.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Charita ve Studénce letos slaví 30. výročí, už jsme tady 30 let a od té doby už jsme ušli kus cesty od té dobrovolné činnosti, až po tu dnešní podobu. Máme tři sociální služby, máme půjčovnu pomůcek, šatník, humanitární pomoc, ošetřovatelskou terénní službu. Zaměstnáváme 33 pracovníků. V domově máme 18 klientů v terénní službě kolem stovky.”

Služby Charity jsou stále potřeba, spíš více než méně, a proto se i ta ve Studénce chystá své působení rozšiřovat. Už delší dobu připravuje projekt na výstavbu nové budovy, na kterou se bude snažit získat dotaci.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail