Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volební úspěch obhájili Studeňáci pro Studénku, získali opět devět mandátů

  • Studénka,

Komunální volby ve Studénce vyhrálo, stejně jako před čtyřmi lety, sdružení Studeňáci pro Studénku. Vítězství obhájilo s téměř 38 procenty hlasů. Druhý skončil nováček místní politiky hnutí ANO.

O přízeň voličů se ve Studénce ucházelo pět politických subjektů, vítězství obhájili Studeňáci pro Studénku v čele se současným starostou Liborem Slavíkem. Získali téměř 38 procent hlasů voličů.

Libor Slavík, lídr Studeňáci pro Studénku: “Poděkování patří všem voličů, kteří jednak přišli k volbám, a samozřejmě bych ještě víc chtěl poděkovat těm, kteří nám dali svůj hlas, protože ocenili tu práci, kterou pro město děláme. To, že jsme obhájili devět mandátů, je velký úspěch, protože jsme to nečekali. Mysleli jsme si, že to bude více vyrovnanější, takže nás z tohohle pohledu vládne spokojenost.”

Výrazně o sobě dal vědět také nováček zdejší komunální politiky hnutí Ano. Hlas mu odevzdalo přes 29 procent voličů.

Mojmír Kotas, 2. na kandidátce ANO 2011 ve Studénce: “Určitě jsem spokojeni, jsme rádi, že jsme dosáhli velmi slušného výsledku. Chtěl bych všem občanů, Studénky, Borovic a Nové Horky poděkovat, že přišli k volbám. My se samozřejmě budeme snažit, tím, že jsme získali šest mandátů do zastupitelstva, začít intenzivně pracovat na tom, abychom ukázali, že jsme to opravdu mysleli vážně.”

Místa v zastupitelstvu získali i zástupci dalších kandidujících stran KDU-ČSL, komunisté a ODS + 21 pro Studénku. Volební účast tu byla 39,13 procent voličů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy