Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti si uprostřed sídliště za ulicí Beskydskou mají kde hrát

  • Studénka,

Studénka každoročně investuje do opravy a obnovy dětských hřišť zhruba půl milionu korun. V letošním roce nechala vybudovat jednu zcela novou dětskou zónu, a to za ulicí Beskydskou.

Ve Studénce letos vyrostlo další dětské hřiště, nové herní prvky, houpačky, malý kolotoč a průlezková sestava s klouzačkou, jsou k dispozici v podstatě v centru města za ulicí Beskydskou.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Jedná se o dětské hřiště, které by mělo být pro kategorii dětí od dvou do 14 let. Jedná se o čtyři herní prvky. Celkově ta akce stála z rozpočtu města 354 tisíc korun včetně DPH.”

Původně bylo na projekt vyčleněno půl milionu korun, cenu za provedení zakázky se radnici podařilo vysoutěžit nižší.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “My v podstatě vycházíme z potřeb občanů, tak jak je vnímáme z jednotlivých diskuzí při setkávání s občany. A maminky s dětmi nejčastěji poukazují na to, že v tom centru, kde je největší koncentrace lidí, je málo dětských hřišť. My jsme hledali vhodné lokality, protože každoročně dáváme zhruba půl milionu korun do obnovy stávajících dětských hřišť, a tato lokalita se nám jevila jako ideální, protěž je to klidová část uzavřená několika panelovými domy.”
Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Tady v podstatě ten dětský prvek chyběl, jeden je tady kousek vzadu u Bizona a pak je tady na Poštovní takové větší sestava. Takže děti, které bydlí v těch okolních domech, teď mají možnost si tady v klidu dále od komunikace hrát.”

Na území Studénky je zhruba dvacet dětských hřišť. Na těch starších město nechává postupně herní prvky obměňovat, ty nové o další dětské atrakce rozšiřuje.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Tady v této lokalitě je to nějaký začátek, kdy jsme vybudovali zcela nové hřiště, které by mělo být v dalších letech doplněno o další herní prvky, tak, aby se z toho možná stalo i takové herní centrum pro všechny věkové kategorie.”

Úvahou je, že se blíže k nové herní zóně přestěhuje i pískoviště, které zde pro děti bylo ještě nedávno jedinou možností vyžití.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy