Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koalice ve Studénce je podepsána, dohodli se na ní tři partneři

  • Studénka,

Ve Studénce se na vedení radnice dohodly tři politické subjekty. Dosavadní koalice Studeňáci pro Studénku a KDU-ČSL k sobě přizvala i hnutí ANO.

V zastupitelstvu Studénky bude mít své členy všech pět politických subjektů, které zde v komunálních volbách kandidovaly. Výsledkem povolebních vyjednávání je podpis koaliční smlouvy vítěze Studeňáci pro Studénku s dosavadním partnerem KDU-ČSL a s hnutím ANO.

Libor Slavík, lídr Studeňáci pro Studénku: “Zcela logicky jsme oslovili našeho dosavadního koaličního partnera KDU-ČSL. Bohužel možná pro nás získali o jeden mandát méně než jsme očekávali, takže by to byla velmi křehká koalice, takže jsme jednali i s dalšími subjekty. A nakonec jsme nalezli shodu i zájem jít do toho společně ještě s hnutím ANO, které získalo 6 mandátů.”
Václav Pomikálek, lídr KDU-ČSL ve Studénce: “Koalice, kdybychom to postavili na bývalém základě, tak bychom měli jen velice nízkou většinu, a proto bylo rozhodnuto, že se bude hledat širší koaliční podpora a proto jsme šli do té spolupráce s ANO.”
Mojmír Kotas, 2. na kandidátce ANO 2011 ve Studénce: “My jsme si řekli své požadavky a pak jsme se potkali na nějaké střední cestě, která nám z toho logicky vyplynula. A na základě toho, že jsme to opravdu mysleli vážně, tak jak jsem to předeslal už v minulém rozhovoru, jsme chtěli věci ovlivňovat. A tím, že jsme získali dvě místa v radě, tak ty věci opravdu ovlivňovat můžeme. Uvědomovali jsme si, že pokud bychom zůstali mimo spolupráci, případně v opozici, tak ta šance na to ovlivňování těch věcí, které si myslíme, že jsou důležité pro město, tak by byla velice malá.”

Koalice bude mít v 21 členném zastupitelstvu jistotu 17 hlasů. V sedmičlenné radě města budou mít Studeňáci pro Studénku 4 křesla, včetně pozice starosty v osobě Libora Slavíka a místostarosty Jiřího Švagery. Dvě místa v radě připadnou hnutí ANO a jedno KDU-ČSL.

Společným cílem koalice bude pokračovat v dobré finanční kondici města, dokončit započaté projekty a snažit se realizovat akce, které byly průsečíkem volebních programů všech tří subjektů. Ty se budou odvíjet dle ekonomické situace.

Václav Pomikálek, lídr KDU-ČSL ve Studénce: “V podstatě jsme našli hlavní stěžejní body, a to je zvýšení kapacity školek, bytová výstavba, sportovní areál od TJ, který byl nabídnut městu, a pak zachovat údržbu města.”
Libor Slavík, lídr Studeňáci pro Studénku: “Máme i v našem programu další body, které bychom chtěli realizovat, je to rekonstrukce Dělnického domu, popřípadě stavba haly pro míčové sporty. Vše je ale vázáno na to, že budeme úspěšní při získávání dotačních titulů a financování z cizích zdrojů.”

Ustavující schůze zastupitelstva ve Studénce je naplánována na čtvrtek 20. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 49 000 Kč/měsíc

Detail

Stav-holl s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ANIM plus - RS, s.r.o. - pracoviště Příbor
Příbor
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry