Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž služebních psů Studénka léta podporuje

  • Studénka,

Sportovní klub policie Ostrava pořádal v kynologickém areálu ve Studénce další ročník Obranářského speciálu. Soutěž psovodů policie, armády a dalších ozbrojených složek byla nejen atraktivní podívanou, ale i dobročinným skutkem.

Kynologický areál RADAR ve Studénce hostil 28. ročník soutěže psovodů Obranářský speciál. Pořádal jej Sportovní klub policie Ostrava, který má na zdejším cvičiště i své zázemí.

Petr Kozák, Policie ČR, organizátor soutěže: “Jak už z názvu soutěže vyplývá, tak se jedná o obranné prvky, o obranářskou práci psů, jedná se o poslušnost, disciplíny obrany, a to v terénu i v objektu, přepad při pochůzce, noční zadržení a teď právě zadržení pachatele za denního světla.”

Dvoudenní soutěže se zúčastnili psovodi ze všech koutů České republiky z řad policie, vězeňské služby, celní správy a armády. Letošní startovní pole navíc doplnili i kolegové ze Slovenska.
Obranářský speciál byl založena v roce 1994, hlavním cílem bylo dát příležitost služebním psovodům srovnat si úroveň vycvičenosti psů.

Petr Kozák, Policie ČR, organizátor soutěže: “Máme takový větší motivační prvek proto, aby ten pes byl připraven do služby. Protože ta soutěž je založena na tom, aby se všechny ty obranné prvky co nejvíce přiblížily praxi.”

Soutěž, která vznikla ve Studénce a po několika letech konání na jiných místech Moravskoslezského kraje se tu i vrátila, se tradičně uskutečnila i za finanční podpory zdejší radnice.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Město Studénka každoročně, kromě toho, že areál poskytuje, tak zároveň Sportovnímu klubu policie poskytuje i grant, by mohl tuto akci uspořádat. Jednáme s nimi i o tom, jaké úpravy v areálu případně udělat, aby vyhovoval podmínkám soutěž.”

Vítěz soutěže si tak i letos mohl ze závodu odnést Pohár starosty města. Akce byla ovšem nejen dobrou prověrkou pro služební psy a atraktivní podívanou pro veřejnost, ale součástí byla i charitativní tombola. 

Petr Kozák, Policie ČR, organizátor soutěže: “My jsme už před více než asi deseti lety jsme chtěli využít srocení diváků na naší soutěži a vymysleli jsme takovou záležitost, která získává peníze pro dobrou věc, které poputují v plné výši na konto Nadace policistů a hasičů, která se stará o rodiny a děti policistů a hasičů, kteří zahynuli nebo se vážně zranili ve službě. Jsem za to rád, že místní občané se k tomu přidávají.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy