Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé potvrdili mandát starosty Libora Slavíka na další čtyři roky

  • Studénka,

Ve Studénce proběhlo ustavující zastupitelstvo. Hlasováním potvrdilo vůli voličů a koalice - starostou zde na následující čtyři roky zůstává Libor Slavík.

Studénku bude další čtyři roky řídit vítěz voleb, Studeňáci pro Studénku, kteří dle hlasování ustavujícího zastupitelstva obsadili křeslo starosty a místostarosty.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Samozřejmě děkuji zastupitelům za velmi silný mandát, který mi dali. Nyní už samozřejmě naplno budeme pokračovat ve své práci. Příští týden už mám setkání nové rady, hlavní prioritou je příprava rozpočtu na rok 2023 s tím, že paralelně budeme připravovat i programové prohlášení. Samozřejmě vše bude odvislé od ekonomické situace, budeme se snažit prosazovat naše dlouhodobější cíle, jako jsou pokračující rekonstrukce a modernizace stávajících objektů, které máme ve vlastnictví, a plus, pokud se podaří získat finanční zdroje, tak i stavba haly na míčové sporty, popřípadě zřízení technických služeb.”

Zástupcem starosty se stal Jiří Švagera, ve funkci vystřídal Lubomíra Šobich, který se již o tento poste nacházel.

Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: To znamená měl bych pokračovat v rozvoji a údržbě městského majetku, měl bych se zapojit do rekonstrukce a revitalizace čistírny odpadních vod měl bych mít na starosti oblast školství.”

V sedmičlenné radě jsou také zástupci koaličních partnerů hnutí ANO a KDU-ČSL.

Václav Pomikálek (KDU-ČSL), radní Studénky: “S ohledem na to, jak se vyvíjí státní rozpočet, tak lze očekávat určité hledání rezerv a obávám se, že se to může dotknout i měst a obcí. Určitě v té úplně prvotní fázi bychom se měli zaměřit na dotažení těch akcí, které jsem tady rozjeli, to znamená kolem zimního stadionu, koupaliště nebo bazén. A pak také velmi důsledně a důkladně zvážit opravu dělnického domu a také dbát na údržbu našeho města.”
Mojmír Kotas (ANO 2011), radní Studénky: “Samozřejmě se budeme snažit nacházet spíše shodu než prosadit něco, co nebude úplně příjemné pro všechny strany, se kterými jsme vstoupili do této koalice. Budeme ale trvat na určitých věcech, které jsou pro nás zásadní.”

Zastupitelé se ve Studénce znovu sejdou 8. prosince, aby projednali rozpočet na příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy