Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita ve Studénce má kulatiny, její pomoci je potřeba stále více

  • Studénka,

Charita ve Studénce působí 30 let. Provozuje několik sociálních služeb a její pomoci je s léty potřeba spíše více, než méně. Už delší dobu zde proto vzniká i projekt na výstavbu nové budovy.

U zrodu Charity stálo v roce 1992 ve Studénce pár dobrovolných nadšenců, kteří se rozhodli, že budou ve městě a okolí pomáhat potřebným lidem. Dali se dohromady s místním farářem, první sídlo měla Charita v budově bývalé fary.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Ze začátku poskytovali služby zdravotní a pečovatelské na bázi dobrovolnictví, ti lidé nebrali žádný plat, dělali to ve svém volném čase a zadarmo. V roce 1996 se Charita profesionalizovala a v dnešní době máme 35 zaměstnanců.”

Charita v současné době provozuje domov pro seniory, pečovatelskou službu, azylový byt, ošetřovatelskou službu, půjčovnu kompenzačních pomůcek a humanitární šatník.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “V domově pro seniory máme kapacitu 18 klientů a domov máme neustále naplněný, máme plný pořadník. Protože těch míst opravdu není hodně, tak bychom rádi postavili vedle domova pro seniory novým dům, ve které by byla rozšířená kapacita o dalších 18 míst. V budově by také vznikla odlehčovací služba a denní stacionář pro seniory.”
Marie Fečíková, obyvatelka domova pro seniory: “My se žije dobře a děkujeme našemu vedení, že se o nás starají.”
Stanislava Myslikovjanová, obyvatelka domova pro seniory: “Po všech stránkách je to spokojenost na sto procent.”

Na realizaci už má Charita vydáno stavební povolení, aktuálně pracuje na drobných úpravách projektu a po novém roce bude vyhlížet dotační titul, do kterého by se mohla přihlásit a získat finance na výstavbu.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Asi tím, ja populace stárne a lidé chodí do práce, tak ty naše služby jsou pořád potřeba. Se svým týmem jsme určitě hodně spokojená, jsem ráda za všechny pracovníky, které tady máme. Opravdu ta práce není jednoduchá, musí se vyrovnat s obtížemi, které přináší stáří, nemoci a ti naši pracovníci pracují s láskou, velkou ochotou a empatií. Mnohdy prožívají s našimi klienty ty nejtěžší poslední okamžiky a určitě to na ně klade velkou zátěž a velké nároky.”

Výročí 30 let fungování si Charita například připomněla akcí pro veřejnost na konci léta a nebo v listopadu setkáním se spolupracovníky a slavnostní mši za účasti biskupa Martina Davida.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail