Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita ve Studénce pomáhá třicet let, plánuje stavbu nového domu

  • Studénka,

Charita ve Studénce působí 30 let. Provozuje několik sociálních služeb a její pomoci je s léty potřeba spíše více, než méně. Už delší dobu zde proto vzniká i projekt na výstavbu nové budovy.

U zrodu Charity stálo v roce 1992 ve Studénce pár dobrovolných nadšenců, kteří se rozhodli, že budou pomáhat potřebným lidem. Po čtyřech letech se služba profesionalizovala a dnes má Charita 35 zaměstnanců, provozuje domov pro seniory, pečovatelskou a ošetřovatelskou službu, azylový byt, půjčovnu kompenzačních pomůcek a humanitární šatník.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “V domově pro seniory máme kapacitu 18 klientů a domov máme neustále naplněný, máme plný pořadník.”
Marie Fečíková, obyvatelka domova pro seniory: “My se žije dobře a děkujeme našemu vedení, že se o nás starají.”
Stanislava Myslikovjanová, obyvatelka domova pro seniory: “Po všech stránkách je to spokojenost na sto procent.”

Protože místa pro seniory opravdu chybí, rádi by vedle postavili novým charitní dům.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Ve které by byla rozšířená kapacita domova pro seniory o dalších 18 míst. V budově by také vznikla odlehčovací služba a denní stacionář pro seniory.”

Na realizaci už má Charita vydáno stavební povolení, aktuálně pracuje na drobných úpravách projektu a po novém roce bude vyhlížet dotační titul, do kterého by se mohla přihlásit a získat finance na výstavbu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy