Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka do konce měsíce očekává dobré nápady, vyhlásila další participativní rozpočet

  • Studénka,

Studénka připravuje další ročník participativního rozpočtu. Výzva pro nové projekty se uzavírá koncem listopadu. V tomto měsíci také ještě začne realizace vítězného nápadu z letošního ročníku - stavba veřejného ohniště.

Participativní rozpočet, tedy způsob, jak motivovat lidi, aby se více zajímali o své okolí, a přinášeli návrhy, co ve městě zlepšit, vybudovat nebo opravit, vyhlašuje letos Studénka počtvrté.

Richard Ocásek, odbor školství, kultury a soc. věcí, MěÚ Studénka: “Podávat mohou občané své žádosti do konce listopadu. A součástí té žádosti musí přiložit, kromě toho samotného nápadu, ještě dvacet podpisů spoluobčanů.”

V polovině listopadu radnice evidovala zatím dva projekty. Na ten vítězný bude v rozpočtu na rok 2023 vyčleněno 266 tisíc korun, tedy zase o něco více, než v letošním roce.

Richard Ocásek, odbor školství, kultury a soc. věcí, MěÚ Studénka: “Vedení města se dohodlo na tom, že bude každý rok o 10 procent zvedat Na rok 2020 bylo dvě stě tisíc, postupně se to zvyšuje, takže teď jsem na 266 tisících.”

O vítězi bude jasno na jaře, až po hlasování veřejnosti. Ta v letošním roce určila jako vítězný projekt veřejné ohniště. To ještě do konce roku vznikne v sousedství koupaliště.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Vybraný prostor, i samotným navrhovatelem, byl tady v té části na ulici Sjednocení za biotopem. Je to prostor, který není úplně využívaný, na druhou stranu je dobře přístupný a současně by to tady nikoho nemělo obtěžovat.“

Tento projekt získal 78 procent všech hlasů, které občané pro participativní rozpočet odevzdali.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy