Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studéňáci mohou 1. prosince začít relaxovat v novém bazénu

  • Studénka,

Skončila rekonstrukce krytého bazénu ve Studénce. Od počátku prosince tu budou mít lidé k dispozici nerezovou vanu a v nové přístavbě vířivku. Tato stavba byla největší investiční akcí města letošního roku.

Rekonstrukce krytého bazénu byla vynucenou investicí. Potrubí pod původní betonovou vanou už bylo v havarijním stavu a unikalo jím velké množství vody. Z důvodu životnost a údržby rozhodlo vedení radnice o celkové opravě a pořízení nerezové vany.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Předmětem rekonstrukce bazénu byla výměna železobetonové vany, ve které byla fólie, v podstatě musela se vybourat kompletně technologie, vana, položila se nová nerezová vana. Součástí této akce bylo i rozšíření o přístavbu, díky které jsme mohli umístit, jak novou vzduchotechnickou jednotku, kompletní technologii bazénu, která dříve byla v podsklepení a rozšířili jsme to také o vířivku, která je nyní otevřena všem návštěvníkům relaxačního centra.”

Stavba začala na konci května. Termín dokončení byl původně stanoven na 31. srpna, nicméně další vícepráce jej o tři měsíce posunuly.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Když sáhnete do jakékoliv staré budovy, tak se tu a tam objeví některé neduhy, které neodhalila projektová dokumentace, takže to byla jedna z částí, kdy chyběla hydroizolace kolem budovy. Pak, bohužel, to byly chyby na straně projektanta, kdy něco neměl dostatečně zpracováno. A pak to byly i požadavky investora, kdy jsme zjistili, že něco by mohlo fungovat daleko lépe, že i design bazénové haly bude lepší, když tady budou nerezové lišty a hrany než když tady budou, jak byl původní návrh, tyto prvky plastové.”
Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Samotná ta technologie už je stavěna tak, aby co nejvíce šetřit energiemi. My jsme ještě prosadili instalaci celoplošného krytu bazénu, který zamezuje úniku tepla z povrchu bazénu, takže tady toto výrazně sníží na zajištěné ohřevu vody.“

Slavnostní otevření bazénu je plánováno na 30. listopadu ve 14 hodin, ale ještě bez plavců. Ti ale mohou dorazit hned druhý den 1. prosince.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Provozní doba bude v prosinci od pondělí do soboty vždy od 10 do 21 hodin, v neděli od 10 do 20 hodin. Od ledna očekáváme změny a to z toho důvodu, že tu začnou plavat plavecké školy. Bude zde probíhat výuka žáků v plavání v rámci tělesné výchovy., To znamená, že v dopoledních hodinách bude ta provozní doba upravena.”

Ceník vstupného je zveřejněn na webu organizace Sport a kultura ve Studénce.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Ceny se mírně zvednou, především z důvodu navýšení cen za energie. Počítáme také s tím, že se budou lišit v případě, že člověk půjde jen do sauny a nebo půjde jen na bazén.”

Náklady na stavbu dosáhly výše 30 milionů korun. Jedná se tak o největší investiční akcí města Studénka letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy