Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Vánoční strom se ve Studénce rozsvítil s příchodem adventu

 • Studénka,

První adventní neděli se ve Studénce rozsvítil vánoční strom. Lidé si tuto událost na náměstí Republiky nenechali ujít. Zejména děti potěšil program s čerty a anděly.

Vystoupení veselých čertů zahájilo dvouhodinový doprovodný program na náměstí Republiky, který předcházel samotnému rozsvícení vánočního stromu. Sváteční událost na počátku adventu se tu nenechalo ujít několik stovek lidí.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Začali jsme veselým vystoupením čertíkem Bertíkem, potom následovalo vystoupení základní umělecké školy Komenského, která nám tady zazpívala krásné koley, poté následovalo vystoupení Cirkusu trochu jinak, kdy tu přišli andělé na chůdách i s malým Ježíškem.”

Do programu se také zapojilo Rodinné centrum a připravilo pro děti tvořivý workshop.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Děti mohly vyrábět ozdoby na vánoční stromeček, takže si odnesli něco také na památku. Měli jsme tu i Andělskou poštu, děti si napsaly přáníčko a daly ho do kouzelné schránky Andělům, kteří ho Ježíškovi předají.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Já jsem moc rád, že jsme se tady mohli konečně potkat, lidí přišlo hodně, byli na to zvědaví, těšili se, takže já jsem moc rád, že se to podařilo, že opět bez jakýchkoliv omezení, s doprovodným programem, který tady probíhal.”

Rozsvícení vánočního stromu se lidé dočkali těsně před 18 hodinou.

  Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Z našeho pohledu to jednorázové řezání stromů jen tak pro okrasu není úplně optimální. My jsme měli dlouhé roky tady na náměstí živý vánoční strom, který tady rostl mnoho let. Ten ale, bohužel, musel být pokácen, protože ho napadl škůdce. Místo něj byla zasazena nová jedle, která roste a budeme si muset ještě pár let na něj počkat. Takže jsme to zatím vyřešili tou náhradní variantou, kdy v podstatě strom umisťujeme do prostoru kašny, která je uprostřed náměstí, a tu svou funkci na několik týdnů dokáže bohatě splnit.”

  Předvánoční atmosféru si Studéňáci mohou užít například na koncertech, v pátek 2. prosince je to od 19 hodin v Dělnickém domě Vánoční koncert Magdy Malé a dětí z místního pěveckého sboru Tralaláček. Následovat bude 18. prosince Adventní koncert Moravského komorního sboru v kostele sv. Bartoloměje. Na 4. prosince je připraveno zábavné bruslení s Mikulášem a 17. prosince se lidé budou moci vydat na vánoční trh.

  Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Já přeji všem občanům, aby si, pokud možno bezstarostně, užili adventní čas, aby se naladili na vánoční svátky, aby je prožili v kruhu svých nejbližších, které mají rádi, aby následně úspěšně vstoupili do nového roku 2023.”

  Nový rok mohou lidé přivítat třeba na koncertu Tamburašského orchestru Brač, který byl z prosince přesunut na leden právě jako novoroční.  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy