Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zahradě školy kardinála Tomáška rozsvítili strom a zahájili advent

  • Studénka,

Také na Základní škole Františka kardinála Tomáška přivítali advent svátečním jarmarkem. Akce byla příležitostí pro setkání s rodiči, žáky a přáteli školy.

Adventní jarmark Základní školy Františka kardinála Tomáška začal na školní zahradě rozsvícením vánočního stromu a malým koncertem žáků i učitelů.

Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “Zpívala téměř celá škola, měli jsme tam sbor čtvrtého až sedmého ročníku, smíšený sbor pedagogů s žáky devátého ročníku a v kulturním programu se představili i naši prvňáčci.”

Uvnitř školní budovy se pak mohli návštěvníci akce rozptýlit v téměř všech prostorách a procházet mnohá stanoviště adventního jarmarku.

Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “Je to takové setkání rodičů, žáků a přátel školy tak, aby si udělali čas a trošku se naladili na ten čas Vánoc. Za námi vidíme adventní dílny, které máme připravené, takže si mohou cokoliv vytvořit, ozdůbku, stromeček nebo svíčku, to všechno nabízí naše adventní dílny.”
žákyně školy: “Tady děláme svíčky z vosku, dětem pomůžeme udělat začátek a pak už si je děti rolují.”
Alena Berousková, družina Františka kardinála Tomáška: “Vyrobili jsme si stromečky z papírových korpusů, ty stromečky jsme museli naplést, aby to děti měly jednodušší, a ony si je teď nazdobí podle toho, jak se jim to bude líbit a jaké barvy mají rády.”

Jen pro zajímavost, takto ručně tu napletli na korpusu jehlanu 50 stromečků, vyrobit jeden trvalo asi 15 minut.

Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “Už od září se na tuto akci připravujeme, kdy paní učitelky a učitelé připravují v hodinách Člověk a svět práce, ve výtvarné výchově a dalších předmětech různé výrobky. Tvoříme i z keramické hlíny, takže to vše si lze dnes zakoupit.”
návštěvníci akce:
“Odnáším si tento krásný stromeček a zážitek.”
“Hlavně výtvory od dětí.”
“Odnáším si svícen, mají to moc krásně udělané, děti jsou šikovné, program byl nádherný.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy