Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hravá beseda se spisovatelkou čtenáře ve Studénce nadchla

  • Studénka,

Knihovna připravila v rámci měsíce března programy pro všechny věkové kategorie. Pro nejmenší čtenáře, žáky prvních tříd, to byla beseda se spisovatelkou.

Zuzana Pospíšilová z Bílovce napsala desítky knížek pro děti. V březnu přijala pozvání do knihovny ve Studénce a o své tvorbě tu vyprávěla začínajícím čtenářům.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Nás dnes v naši knihovně navštívily všechny první třídy základních škol ze Studénky, a to v rámci projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka. Tento projekt pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků a letos probíhá už 15. ročník. Cílem projektu je podpořit čtenářskou gramotnost.”
Zuzana Pospíšilová, spisovatelka: “Už v tom předškolním věku jsou děti jako houby, které nasávají všechny informace. Takže rodiče, kteří dětem čtou už v tom předškolním věku, tak je vychovávají jako budoucí čtenáře a ty děti mají potom k těm knížkám daleko lepší vztah.”

Spisovatelka, a současně vystudovaná psycholožka, dětem nejprve popsala, jak knížky vznikají, a prostřednictvím úryvku ze svých Knihovnických pohádek jim připomněla, jak se mají ke knížkám správně chovat. Také jim představila svou tvorbu, úspěch mezi posluchači slavily její hádanky, hry se slovíčky, básničky a pohádky.

Zuzana Pospíšilová, spisovatelka: “Samozřejmě to musí být příběh, který děti zaujme, takže často se mi stává, mají velký úspěch příběhy, které je dětem blízké, to znamená to školní prostředí. Takže série Školní strašidlo, Školní detektiv, Kouzelná třída, Školní štěně, tyhle příběhy mají u dětí velikánský úspěch.
žáci první třídy ZŠ Sjednocení:
“Líbily se mi ty hádanky.”
“Úplně všechno.”
“Mi se nejvíce líbila ta knížka, kde byly ty kouzelné příšerky.”
Milena Dvořáková, učitelka ZŠ Sjednocení: “Každoročně se setkáváme s paní spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou. Její knihy jsou velmi inspirující pro děti a knihovna získá mladé čtenáře, protože po každé besedě se vždycky některé děti s rodiči v knihovně objeví.”
Zuzana Pospíšilová, spisovatelka: “ Při té besedě zájem o knížky byl, tak doufám, že je nalákám. Často se mi stává, že po besedách mi paní knihovnice hlásí, že mají celý regál s písmenem pé Pospíšilová vypůjčený, takže doufám, že i teď to ten efekt bude mít.”

Beseda se v knihovně konala jednak v březnu měsíci čtenářů a především v rámci již zmíněného projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka. Ten je dlouhodobý a zhruba kopíruje školní rok.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Má několik částí, děti několikrát navštívil knihovnu, někudy na besedu s knihovnicí, někdy s paní spisovatelkou, pořádáme výstavu dětských kreseb.”

Projekt bude ukončen v červnu, jak jinak než předáním knížek novým čtenářům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jaroslav Starůstka - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace - NJ
Nový Jičín
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry