Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén ve Studénce se na konci září opět otevře, město ale na výměně potrubí trvá

  • Studénka,

Řešení reklamace vzduchotechnického potrubí uvnitř krytého bazénu se protahuje, město nebylo spokojeno s kvalitou prací. Termín otevření tak musel být podruhé odložen. Podle posledních informací to má být 25. září.

Krytý bazén ve Studénce je od 24. července uzavřen. Důvodem je reklamace nerezového potrubí vzduchotechniky, které už po dvou měsících od instalace, tedy po ukončení rekonstrukce bazénu v listopadu loňského roku, začalo rezavět.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Bylo zjištěno, že dodaná byla potravinářská nerez, která ale dle projektanta měla být opatřena nějakým nátěrem, ovšem projektant toto do projektové dokumentace neuvedl. Takže zhotovitel se rozhodl demontovat to potrubí, opatřit to nátěrem, ochranným lakem, tím, že to namontuje zpět a mělo by to všechno fungovat.”

Závada měla být odstraněna do 20. srpna a 21. bazén otevřen. Nicméně město nebylo s řešením problému spokojeno, zejména s kvalitou naneseného lakového povrchu, a požadovalo nápravu. Dodržen tak nakonec nebyl ani druhý termín pro zprovoznění bazénu 4. září.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Nakonec se to po nějakých dalších tahanicích podařilo s tím, že finální rozhodnutí je, že chceme, aby bazén byl co nejdříve v provozu. Takže zhotovitel by měl v termínu od 14. do 20. září namontovat potrubí zpět. To by následně mělo projít zkouškou, tak jak je předepsáno, že ta vzduchotechnika skutečně funguje. Do 22. září by měla být vyčištěna bazénová a vířivková vana, měly by být odstraněny další nečistoty, které jsme reklamovali, a měl by nám to zhotovitel předat do 22. září.”

Lidé by si tedy podle posledních informací mohli opět v krytém bazénu zaplavat od 25. září.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Stejnou informaci poskytuje provozovatel SAK Studénka i školám a školkám, které to samozřejmě v rámci výuky omezuje, protože od 11. září už měla být plavecká škola zde v bazéně v provozu.”
Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Plavecká výuka na naší škole je nyní v problému, protože jsme měli začít chodit plavat s druháky už 11. září a stále jsem v nejistotě. Nevíme přesně, kdy říct rodičům, kdy děti nachystat, takže je to všechno ve hvězdách. Snad bychom měli začít chodit v říjnu, ale doopravdy je to jen snad. Takže bych byla ráda, kdyby se to co nejdříve podařilo opravit, co je tam špatně, a mohli bychom chodit plavat tady.”

Město, i když nyní reklamaci potrubí převezme, bude stále požadovat to, co chtělo od počátku vzniku problému, a to je výměna potrubí za jiný typ jakosti, ne potravinářskou nerez, ale nerez vhodnou pro bazény, tedy pro kontakt s chlorem.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Trváme jednoznačně na tom, že by mělo být dodáno potrubí v jakosti pro plavecké bazény, a budeme to všechno připravovat k tomu, aby 1. července příštího roku, v době relativně krátké odstávky, zhotovitel demontoval toto potrubí a nahradil ho novým potrubím.”

Za prodlužování termínu reklamace i za náhradu škody, kdy bazén nemohl být v provozu, bude město bude po zhotovitelské firmě uplatňovat smluvní sankce.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail