Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bez pomoci dobrovolníků by charitní šatník ve Studénce nebyl

Studénka |

Charita Studénka na konci roku poděkovala za práci svým dobrovolníkům. Bez jejich pomoci by nemohla fungovat oblíbená a velmi vytížená služba - charitní šatník.

Dobrovolníky lze ve Studénce najít zejména v místní Charitě. Nezištně věnují svůj čas pomoci jiným, a to pravidelnou prací v charitním šatníku v domově svaté Anny. Vedoucí Charity jim poděkovala na konci roku, v měsíci, kdy si celý svět připomíná Mezinárodní den dobrovolníků, na malém společenském setkání.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Jsou to určitě věrné dobrovolnice, máme asi dvacet dobrovolníků, kteří pracují ve dvojicích. Charitní šatník je otevřen ve středu a v neděli, takže funguje to na té dobrovolnické bázi a jsme za to velmi rádi, jinak bychom tu službu provozovat nemohli.”
Marie Seidlerová, dobrovolnice v charitním šatníku: “Začalo mě to bavit. Sousedka tam chodila a přemluvila mě, tak jsem začala chodit taky. Už ani nevím, kolik let.”
Věra Musialová, dobrovolnice v charitním šatníku: “Protože ráda pomáhám lidem. A já jsme tady v charitním domě pracovala, takže jsem to vzala hned. Musíme Pomáhat, když nebudeme pomáhat my, tak kdo? A je to záslužná práce.” 

  Šatník je vlastně nejstarší a nejdéle fungující službou charity. Umístěn je v původní staré charitní budově, kde je také azylový byt. Lidé v nouzi tu najdou použité, ovšem zachovalé oděvy, obuv, ložní prádlo, ale i hračky, nádobí a aktuálně třeba i dětskou postýlku.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Lidé si tam chodí vybírat oblečení, chodí ho tam zase dávat, musí se neustále přebírat, třídit, takže to je nikdy nekončící činnost. Ale lidé jsou rádi, že mají kde dát i drobný nábytek nebo vybavení domácnosti, když je jim to ještě škoda vyhodit. Bereme to tak, že je to i neekologické vyhazovat pěkné věci, které se dají dál použít.”

Nutno podotknout, že s Charitou Studénka spolupracuje ještě jedna velmi početná skupina dobrovolníků, ti se ovšem schází jen jednou ročně jako Tříkráloví koledníci. Jejich čas nastane už za necelé dva týdny.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Určitě bych chtěla popřát všem našim dobrovolníkům, zaměstnancům, příznivců a vůbec všem lidem krásné a požehnané svátky. Ať jsou naplněni světlem, pokojem, radostí a požehnáním.”
Nahlásit chybu


K tématu

Jáchym vedle Anny roste před očima, formou sbírky prosí o pomoc

7. srpna 2025 8:41 | Studénka | Petra Dorazilová

Charita Studénka bude moci rozšířit kapacitu domu pro seniory a zavést některé další služby. To vše díky stavbě nového Domova svatého Jáchyma. Ta pokračuje devátým měsícem. Hotova má být v říjnu.

Charita Studénka otevře nový domov na apríla, město službu finančně podpoří

1. října 2025 10:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Nový charitní Domov svatého Jáchyma už má reálné obrysy, a to přestože stavba bude dokončena s určitým skluzem. Fungování budoucích služeb už také podpořilo město Studénka. Z rozpočtu vyčlení na příští rok více než jeden milion korun.

Charita Studénka vyhlásila pro nový domov sbírku, dotace na všechno nestačí

28. července 2025 11:19 | Studénka | Petra Dorazilová

Charita Studénka bude moci rozšířit kapacitu domu pro seniory a zavést některé další služby. To vše díky stavbě nového Domova svatého Jáchyma. Ta pokračuje devátým měsícem. Hotova má být v říjnu.


Frýdek-Místek nemá primátora, Petr Korč byl zastupitelstvem odvolán

Dnes 14:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku přineslo zastupitelstvo další nečekaný převrat. Primátor Petr Korč z hnutí Našem Město F-M byl ze své funkce odvolán. Pro jeho odvolání hlasovalo 24 ze 42 přítomných zastupitelů včetně zástupců koaličního hnutí ANO

Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut

Včera 9:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě v Nové radnici se uskutečnilo velmi důležité jednání mezi vedením města, dopravními odborníky a zástupci Katovic. Týkalo se chystaného projektu vysokorychlostní železnice, která by měla propojit Ostravu s Polskem. Stavba by měla začít už za šest let.

Karviná buduje nové inhalatorium a rekonstruuje bývalé konírny

Dnes 11:34 | Karviná | Richard Kutěj

V parku Boženy Němcové v Karviné pokračují práce na dvou významných projektech. Nové solankové inhalatorium už pomalu roste do výšky a současně pokračuje také rozsáhlá rekonstrukce historických zámeckých koníren a bývalé mléčnice.

S BESIPEM na prázdniny, děti si osvěžily pravidla na dopravním hřišti

Dnes 10:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Blížící se letní prázdniny jsou obdobím, kdy děti tráví více času venku, na kolech či koloběžkách. Právě proto pro ně byla na dopravním hřišti připravena tradiční akce S Besipem na prázdniny.

Domov Jistoty provozuje nové chráněné bydlení v Pískách

Domov Jistoty, který je příspěvkovou organizací kraje, poskytuje tři druhy pobytových služeb pro 93 klientů. V Pískách na Bohumínsku organizace otevřela nové chráněné bydlení pro šest klientů, které nabídne moderní a bezbariérové zázemí lidem s chronickým duševní onemocněním.

Podnikatelé zneužili evropské dotace, teď jim hrozí až deset let vězení

Dnes 11:32 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté odhalili dva případy, kdy podnikatelé zneužili evropské dotace. Místo aby peníze využili na slíbené projekty, naložili s nimi podle svého. Za podvody v řádech milionů korun jim teď hrozí až deset let za mřížemi.

Mladý řidič srazil chodkyni, další boural do svodidel. Jiný otočil dodávku na střechu

Včera 14:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladý řidič BMW ročníku 2007 srazil v Krnově o rok mladší chodkyni. Další devatenáctiletý řidič naboural u Velké Polomi do svodidel. Zraněna byla i jeho o rok mladší spolujezdkyně. A u Lichnova na Bruntálsku havaroval osmadvacetiletý řidič s dodávkou. Ta se přetočila několikrát přes střechu. U Dolní Suché také naboural 22letý řidič do mostu.

Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Včera 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

22letý řidič narazil v Dolní Suché do mostu, z auta ho museli vyprostit hasiči

Včera 13:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ze zatím neznámých důvodů narazil řidič do pilíře železničního mostu. Hasiči ho museli vyprostit pomocí speciální techniky. Utrpěl poranění zad a vážné zranění nohy.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Včera 8:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Milovníci patchworku nejen z Česka se už po 21. sjeli do Fulneku

Dnes 11:00 | Fulnek | Michal Slonina

Deky a přikrývky, polštáře, ubrusy, textilní obrazy, ale taky oblečení, nebo kabelky a peněženky - to všechno se dá vytvořit technikou patchworku. Více než stovku originálních výrobků si mohli opět prohlédnout návštěvníci velké výstavy ve Fulneku. Zájemcům nabídla také rozsáhlý výběr materiálu pro vlastní tvorbu.

Kouzelný den ve vilách umožnil prožít zašlou slávu

Zahradní slavnost připomněla prvorepublikový lesk Hückelových vil. Lidé mohli nahlédnout do jedné z nich a bavit se dobově laděným programem. Další osud těchto nemovitých památek teď naznačuje chystané memorandum mezi městem a krajem.

Květománie otevřela druhé patro Zámku Nová Horka

Dnes 8:50 | Studénka | Petra Dorazilová

Na Zámek Nová Horka u Studénky se vrátil jeden z nejvýznamnějších českých floristů Slávek Rabušic. Komnaty ozdobil unikátními vazbami živých květů. Opět po roce tu nastala Květománie.

Speciální mejdan byl dětem šitý na míru

Včera 7:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základní a mateřská škola spciální pořádala zahradní slavnost. Připravila program, do kterého se zapojily i děti s těžkými mentálními handicapy a poruchou autistického spektra.

Na koupališti se konaly první studénecké Pivní slavnosti

8. června 2026 16:31 | Studénka | Petra Dorazilová

Ve Studénce se konal první ročník Pivních slavností. Odehrály se v areálu koupaliště a nabídly ochutnávku řemeslných piv z regionálních minipivovarů.

Školáci uchovali vzpomínky dalších pamětníků

8. června 2026 14:25 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští školáci doplnili archiv Paměti národa o vzpomínky dalších čtyř lidí. V rámci projektu Post Bellum “Příběhy našich sousedů” vytvořili z vyprávění místních pamětníků reportáže, které prezentovali v aule radnice.

Bez pomoci dobrovolníků by charitní šatník ve Studénce nebyl
Vydáno 22. prosince 2023 16:13, Studénka, Petra Dorazilová
Charita Studénka na konci roku poděkovala za práci svým dobrovolníkům. Bez jejich pomoci by nemohla fungovat oblíbená a velmi vytížená služba - charitní šatník.

Dobrovolníky lze ve Studénce najít zejména v místní Charitě. Nezištně věnují svůj čas pomoci jiným, a to pravidelnou prací v charitním šatníku v domově svaté Anny. Vedoucí Charity jim poděkovala na konci roku, v měsíci, kdy si celý svět připomíná Mezinárodní den dobrovolníků, na malém společenském setkání.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Jsou to určitě věrné dobrovolnice, máme asi dvacet dobrovolníků, kteří pracují ve dvojicích. Charitní šatník je otevřen ve středu a v neděli, takže funguje to na té dobrovolnické bázi a jsme za to velmi rádi, jinak bychom tu službu provozovat nemohli.”
Marie Seidlerová, dobrovolnice v charitním šatníku: “Začalo mě to bavit. Sousedka tam chodila a přemluvila mě, tak jsem začala chodit taky. Už ani nevím, kolik let.”
Věra Musialová, dobrovolnice v charitním šatníku: “Protože ráda pomáhám lidem. A já jsme tady v charitním domě pracovala, takže jsem to vzala hned. Musíme Pomáhat, když nebudeme pomáhat my, tak kdo? A je to záslužná práce.” 

  Šatník je vlastně nejstarší a nejdéle fungující službou charity. Umístěn je v původní staré charitní budově, kde je také azylový byt. Lidé v nouzi tu najdou použité, ovšem zachovalé oděvy, obuv, ložní prádlo, ale i hračky, nádobí a aktuálně třeba i dětskou postýlku.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Lidé si tam chodí vybírat oblečení, chodí ho tam zase dávat, musí se neustále přebírat, třídit, takže to je nikdy nekončící činnost. Ale lidé jsou rádi, že mají kde dát i drobný nábytek nebo vybavení domácnosti, když je jim to ještě škoda vyhodit. Bereme to tak, že je to i neekologické vyhazovat pěkné věci, které se dají dál použít.”

Nutno podotknout, že s Charitou Studénka spolupracuje ještě jedna velmi početná skupina dobrovolníků, ti se ovšem schází jen jednou ročně jako Tříkráloví koledníci. Jejich čas nastane už za necelé dva týdny.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Určitě bych chtěla popřát všem našim dobrovolníkům, zaměstnancům, příznivců a vůbec všem lidem krásné a požehnané svátky. Ať jsou naplněni světlem, pokojem, radostí a požehnáním.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000040707/bez-pomoci-dobrovolniku-by-charitni-satnik-ve-studence-nebyl