Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejový nábor ve Studénce oslovil i děvčata

Studénka |

Hokejový klub ve Studénce se pravidelně připojuje k celorepublikovému náboru Týden hokeje a nevynechal ani další lednový termín. Akce je určena chlapcům i dívkám, kteří si mohou hokej zdarma vyzkoušet.

Vyhledat novou generaci hokejistů, najít nové nejmenší posily a obecně přivést děti k pohybu - to je cílem celorepublikové kampaně Pojď hrát hokej. Tradičně se k ní připojil i studénecký klub.

Radislav Bražina, trenér mládeže HC Studénka: “My se je budeme snažit přesvědčit tím, že budeme ten trénink vytvářet hravou formou, tak aby v tom tréninku bylo co nejvíce her, aby vlastně ty děti vůbec nepoznaly, že se to učí formou nějakého drilu, to znamená budou ta drilová cvičení schovaná do hry, a tou formou her se oni naučí to, co potřebují, aniž by věděli, že se to učí."
    Radislav Bražina, trenér mládeže HC Studénka: “Ten hokej je krásný v tom směru, že to z mého pohledu je jednak technicky náročný sport. To znamená, ten hokej je náročný na to naučit se techniku a současně je těžký i v tom, že musí být člověk i nějakém způsobem fyzicky vybavený, protože potřebuje mít i nějaké základy atletického pohybu, to znamená nějaké rychlosti, dynamiky, techniky, koordinace. Takže myslím, že to je komplexní sport, který je krásný v tom, že pokud se ho člověk naučí dostatečně v dobré úrovni, tak ho velmi baví a umožňuje zažít velké emoce a tu krásu toho pohybu, protože jednak je to kombinace pohybu, nějaké techniky, střelby, obrany, blokování střel. Protože je to takový komplex všeho.
    účastníci náborové akce:
    “Zkoušíme, zkoušíme. Kluci to chtěli zkusit, tak jsme přišli a uvidíme, jestli je to vůbec bude bavit.”
    “Přišel jsem s dcerou Adélkou, zkoušíme poprvé, protože ji chytlo bruslení se školkou, tak uvidíme, jak ji bude bavit a jestli si ji bude dařit.”
    “Chtěla bych být brankářka.”
    “Jasno ještě určitě nemáme, zkoušíme. Uvidíme. Nás to baví jako rodiče a jestli to bude bavit i dceru, tak budeme samozřejmě rádi, ale není to nic závažného.”
    “Líbí se mi na tom, že můžu bruslit.”
    Radislav Bražina, trenér mládeže HC Studénka: “No, my máme největší zájem o brankáře, což mě trošku překvapilo. Děti se nejvíce perou o to, kdo půjde vyzkoušet pozici brankáře, ale brankářů máme v tom týmu málo, respektive můžou být maximálně dva ve hře, když hrají ty dva týmy. Ale děti prostě o ty brankářské pozice stojí a potom samozřejmě, jak pochopí, že i střílení gólu je baví, tak to útočení pak možná hraje větší prim, než to brankářství.”

    Na nábor dorazilo do Studénky 15 dětí a z toho čtyři děvčata. První hokejové krůčky si teď mohou začít opakovat na tréninku přípravky, ten je třikrát týdně.

    Nahlásit chybu


    K tématu

    Studénecký hokej lanaří nováčky a posílil o kondičního trenéra

    1. října 2025 13:30 | Studénka | Petra Dorazilová

    Náborová akce zaměřená na děti, jejímž cílem bylo přivést nové mladé naděje k hokeji, se konala i ve Studénce. Kampaň v rámci Týdne hokeje jim dala možnost vyzkoušet si první krůčky na ledě, a možná to byly kroky směrem k budoucí sportovní kariéře.

    Malí bruslaři v Havířově oblékli dresy slavných hokejistů v rámci Týdne hokeje

    27. ledna 2026 14:00 | Havířov | Michal Slonina

    Hokejový klub AZ Havířov se znovu zapojil do náborové akce Pojď hrát hokej. Cílem bylo opět přivést děti k národnímu sportu a malí bruslaři si odnesli jedinečné zážitky i drobné dárky. Letos se jich zúčastnil rekordní počet.

    Náborová akce Pojď hrát hokej opět přilákala nespočet dětí, některé se na led postavily poprvé

    3. února 2026 13:33 | Karviná | Gabriela Stašová

    V Karviné se opět konal hokejový nábor pro děti s názvem Pojď hrát hokej. Uskutečňuje se dvakrát ročně a vždy se setkává s velkou oblibou dětí a jejich rodičů, kteří se těší, že budou jejich potomci trávit volný čas smysluplně a aktivně.


    Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

    Včera 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

    Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

    Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

    Včera 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

    Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

    Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

    Včera 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

    Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

    Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

    11. května 2026 17:25 | Karviná | Anna Břenková

    Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

    Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

    Včera 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

    Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

    Včera 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

    Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

    Včera 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

    Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

    Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

    11. května 2026 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

    Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

    Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

    Včera 13:30 | Odry | Michal Slonina

    Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

    Umělá inteligence umí zjistit prasklinu v potrubí. Ztráty vody v Ostravě stále klesají

    11. května 2026 8:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    Vodárenství patří mezi špičku nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě. Nejenže Ostravské vodárny a kanalizace už řadu let využívají smart technologie na odběrných místech, ale nyní už také zapojily umělou inteligenci, která pomáhá hledat poruchy ve vodovodní síti.

    Praktické sestry

    Nový Jičín Nástup: od 1. června 2026 od 27 420 do 42 050 Kč/měsíc

    Pumptrack zažil svůj velký den se závodem i slávou

    Nový Jičín hostil závod Českého poháru v pumptracku. Součástí cyklistického svátku bylo i oficiální otevření nového sportovního areálu.

    Náročný závod Oderská mlýnice má za sebou již 26. ročník konání

    Včera 18:15 | Odry | Karel Soukop

    Již 26 ročník Oderské mlýnice - velkého závodu horských kol proběhl ve sportovním areálu v Tošovicích u Oder. Jde o největší závod v regionu a závodníků všeho věku se sem sjelo několik stovek.

    Škola oslavila půlstoletí ekonomického vzdělávání

    Včera 13:57 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Mendelova střední škola si připomněla půl století ekonomického vzdělávání. Současně také oslavila dvacet let sloučení se zdravotnickými obory, kdy začala fungovat jako jedna škola pod jménem významného přírodovědce.

    Nový Jičín žil během, půlmaraton přilákal rekordní účast

    Včera 13:26 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo rekordních více než 450 běžců.

    Partnerství Fulneku a Sučan podpořilo setkání seniorů

    Včera 10:34 | Fulnek | Petra Dorazilová

    Partnerství mezi Fulnekem a slovenskou obcí Sučany trvá už 53 let. Jejich dobré vztahy podpořil i projekt nazvaný „Senioři překračují hranice společně“. Ve Fulneku teď přivítali plný autobus hostů ze Sučan.

    Výstava vynese návštěvníky až nad mraky

    11. května 2026 15:45 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Návštěvnické centrum připravilo na květen výstavu fotografií, která návštěvníky vynese vysoko nad mraky. Snímky pořídil cestovatel z Nového Jičína na horských výpravách v Asii a Evropě.

    Hokejový nábor ve Studénce oslovil i děvčata
    Vydáno 4. února 2026 8:50, Studénka, Petra Dorazilová
    Hokejový klub ve Studénce se pravidelně připojuje k celorepublikovému náboru Týden hokeje a nevynechal ani další lednový termín. Akce je určena chlapcům i dívkám, kteří si mohou hokej zdarma vyzkoušet.

    Vyhledat novou generaci hokejistů, najít nové nejmenší posily a obecně přivést děti k pohybu - to je cílem celorepublikové kampaně Pojď hrát hokej. Tradičně se k ní připojil i studénecký klub.

    Radislav Bražina, trenér mládeže HC Studénka: “My se je budeme snažit přesvědčit tím, že budeme ten trénink vytvářet hravou formou, tak aby v tom tréninku bylo co nejvíce her, aby vlastně ty děti vůbec nepoznaly, že se to učí formou nějakého drilu, to znamená budou ta drilová cvičení schovaná do hry, a tou formou her se oni naučí to, co potřebují, aniž by věděli, že se to učí."
      Radislav Bražina, trenér mládeže HC Studénka: “Ten hokej je krásný v tom směru, že to z mého pohledu je jednak technicky náročný sport. To znamená, ten hokej je náročný na to naučit se techniku a současně je těžký i v tom, že musí být člověk i nějakém způsobem fyzicky vybavený, protože potřebuje mít i nějaké základy atletického pohybu, to znamená nějaké rychlosti, dynamiky, techniky, koordinace. Takže myslím, že to je komplexní sport, který je krásný v tom, že pokud se ho člověk naučí dostatečně v dobré úrovni, tak ho velmi baví a umožňuje zažít velké emoce a tu krásu toho pohybu, protože jednak je to kombinace pohybu, nějaké techniky, střelby, obrany, blokování střel. Protože je to takový komplex všeho.
      účastníci náborové akce:
      “Zkoušíme, zkoušíme. Kluci to chtěli zkusit, tak jsme přišli a uvidíme, jestli je to vůbec bude bavit.”
      “Přišel jsem s dcerou Adélkou, zkoušíme poprvé, protože ji chytlo bruslení se školkou, tak uvidíme, jak ji bude bavit a jestli si ji bude dařit.”
      “Chtěla bych být brankářka.”
      “Jasno ještě určitě nemáme, zkoušíme. Uvidíme. Nás to baví jako rodiče a jestli to bude bavit i dceru, tak budeme samozřejmě rádi, ale není to nic závažného.”
      “Líbí se mi na tom, že můžu bruslit.”
      Radislav Bražina, trenér mládeže HC Studénka: “No, my máme největší zájem o brankáře, což mě trošku překvapilo. Děti se nejvíce perou o to, kdo půjde vyzkoušet pozici brankáře, ale brankářů máme v tom týmu málo, respektive můžou být maximálně dva ve hře, když hrají ty dva týmy. Ale děti prostě o ty brankářské pozice stojí a potom samozřejmě, jak pochopí, že i střílení gólu je baví, tak to útočení pak možná hraje větší prim, než to brankářství.”

      Na nábor dorazilo do Studénky 15 dětí a z toho čtyři děvčata. První hokejové krůčky si teď mohou začít opakovat na tréninku přípravky, ten je třikrát týdně.

      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000052927/hokejovy-nabor-ve-studence-oslovil-i-devcata