Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Atletka B. Malíková uzavírá úspěšnou sezónu

  • Opava,

Barbora Malíková, dorostenecká mistryně světa v běhu na 400m, pomalu uzavírá svou úspěšnou sezónu. My jsme se za ní vypravili na ovál opavského Tyršova stadionu, kde absolvovala přípravu na všechny své závody.

Letošní rok byl pro Barboru Malíkovou výjimečný: Nejprve ohromila tato patnáctiletá atletka vítězstvím mezi ženami v běhu na 400 metrů na Mistrovství republiky. V Nairobi na Mistrovství světa atletů do 17 let pak na stejné trati brala zlato a k tomu se ještě stala s časem 52.74 s držitelkou národního rekordu.

„Řekla jsem si, že se chci dostat do finále a potom si to užít. Já si to užila nejvíc ze závodů, co jsem kdy šla. Ty podmínky se sešly a vyšlo to.“ vzpomíná na svůj úspěch mladá atletka.

Za letošním úspěchem jsou hodiny příprav a odříkání. Bára začala s atletikou v 11 letech. Nepatřila k jednoznačným talentům, ovšem svou pílí a vytrvalostí se začala rychle blížit k úspěchu.

„Šlo to postupně. Bára začala s atletikou v jedenácti a po dvou letech to vypadalo, že  z ní něco může být.“ popisuje začátky společné spolupráce trenérka  Jana Gellnerová.

Obvykle se Barbora Malíková připravuje sama v individuálním tréniku. Někdy ale přichází na stadion v doprovodu svých vrstevníků, aby trénovali společně. Dnes je tady také její reprezentační kolega, sprinter Tadeáš Formánek: „S Bárou je ten trénink lepší, protože mne táhne dopředu. Ale trénuju i s ostatníma klukama." říká.

Hodinový trénink Bára končí závěrečným vyklusáváním. Ne, nezdá se vám to: posledních pět kol na stadionu si dává jen tak, v ponožkách.

„Já si myslím, že ty nohy se uvolní a je to potom příjemnější po doběhu, po tréninku.“ usmívá se Bára.

Letošní sezónu Barbora Malíková pomalu uzavírá. Věnovat se teď bude kromě sportu ještě také studiu na Střední průmyslové škole stavební, kde po skončení základní školy nastoupila.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy