Wellness centrum jako chráněné pracoviště

  • 17:05,
  • Opava,

Přestože nevidí, mohou vykonávat kvalifikovanou práci – jde o maséry z wellness centra opavské Charity. Na tomto chráněném pracovišti už více než 20 let nacházejí uplatnění lidé se zrakovým hendikepem. Zájem o jejich služby je velký – ročně sem přicházejí tisíce klientů.

Václav Fišer nevidí od narození.Přes svůj zdravotní hendikep chtěl vždy pracovat. A k tomu ještě pomáhat lidem. A to se mu splnilo. Když masíruje, oči nepotřebuje. Spoléhá se zejména na své ruce.

 „My nevidomí máme ten hmat lepší. Není to tím, že bychom se s tím narodili, ale máme  hmat vycvičený tím, že ruce používáme místo očí,“ říká Fišer

Ve  wellness centru opavské Charity pracuje téměř od počátků. Podobně jako jeho kolega Pavel Veverka, původní profesí rehabilitační pracovník, který toto chráněné pracoviště před dvaceti lety, tady v Opavě - Jaktaři,  zakládal. A postupně také rozšiřoval:

„Nejprve byla jedna masérna, postupně přibylo pracoviště vodoléčby. Potom druhá masérna, třetí,“ říká služebně nejstarší masér wellness centra.

Původně tady pracovali dva maséři. Postupem času se k nim přidali další, rekvalifikovaní zaměstnanci. Dnes jich je 10 a pracují na dvě směny. Takový je o jejich služby zájem. Klienti si mohou vybrat z 15 nejrůznějších procedur. Kromě zdravotnické a relaxační masáže, také třeba lymfodrenáž či přikládání rašelinových zábalů. Využít mohou i saunu či perličkové koupele Ročně si klienti objednají na 8 000 procedur. Mnozí se sem pravidelně a rádi vracejí.

„Klienti často žádají klasickou půlhodinovou masáž, - záda, šíje,“ říká další člen masérského týmu Petr Argyropulos.

Pro velký o wellness služby vznikla před 9 lety nová pobočka v centru města na Kylešovské ulici.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 18.11. 8:07
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 18.11. 8:07
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 18.11. 8:07
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků