Děti si vyzkoušely zápis na nečisto

  • 15:31,
  • Opava ,

Děti si mohly vyzkoušet, jak bude na jaře probíhat zápis do první třídy. Učitelky z opavské Základní školy Edvarda Beneše připravily v učebnách nejrůznější úkoly, podobné těm, které budou čekat předškoláky za měsíc na opravdovém zápise.

Zápis na nečisto – tak se jmenuje už tradiční akce Základní školy Edvarda Beneše v Opavě, na které si mohou děti i jejich rodiče vyzkoušet, co je bude čekat, až přijdou za pár týdnů na opravdový zápis do školy. Pro víc jak tři desítky zájemců si učitelky si připravily úkoly, které by předškoláci měli zvládnout.
„Dítě si nejprve osahá písmenka. Zkoušíme, zda už nějaká pozná.Díváme se na to, zda má nějakou matematickou představu. A co je velmi důležité, zkoušíme řeč," popisuje  zástupkyně ředitele  Simona Horáková.
Právě vyjadřovací schopnosti šestiletých váznou. A je to znát velmi výrazně. Mnohdy se k tomu přidá ještě špatná výslovnost.
„To je asi největší problém v každé první třídě. Mnoho dětí vůbec nenavštěvuje logopedii. Snažíme se rodičům vysvětlovat, že to má svůj význam. Souvisí to potom s výkonností ve škole,“ přitakává speciální pedagog  Radana Petrželová.
Učitelky dokáží nedostatky na místě odhalit a rodičům poradí, jak je mohou napravit. A nebo je nasměrují na odborníky. Přímo ve škole pak mohou ještě do konce školního roku navštěvovat rodiče s dětmi  edukační lekce, které poradí, jak se věnovat problémovým dětem.
Zápisy do prvních tříd budou na opavských základních školách probíhat ve dvou dnech, a to 4. a 5. dubna.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

Zítra 19:00 - 23.09. 11:01
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 11:01
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.09. 11:01
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků