Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti si vyzkoušely zápis na nečisto

  • Opava,

Děti si mohly vyzkoušet, jak bude na jaře probíhat zápis do první třídy. Učitelky z opavské Základní školy Edvarda Beneše připravily v učebnách nejrůznější úkoly, podobné těm, které budou čekat předškoláky za měsíc na opravdovém zápise.

Zápis na nečisto – tak se jmenuje už tradiční akce Základní školy Edvarda Beneše v Opavě, na které si mohou děti i jejich rodiče vyzkoušet, co je bude čekat, až přijdou za pár týdnů na opravdový zápis do školy. Pro víc jak tři desítky zájemců si učitelky si připravily úkoly, které by předškoláci měli zvládnout.
„Dítě si nejprve osahá písmenka. Zkoušíme, zda už nějaká pozná.Díváme se na to, zda má nějakou matematickou představu. A co je velmi důležité, zkoušíme řeč," popisuje  zástupkyně ředitele  Simona Horáková.
Právě vyjadřovací schopnosti šestiletých váznou. A je to znát velmi výrazně. Mnohdy se k tomu přidá ještě špatná výslovnost.
„To je asi největší problém v každé první třídě. Mnoho dětí vůbec nenavštěvuje logopedii. Snažíme se rodičům vysvětlovat, že to má svůj význam. Souvisí to potom s výkonností ve škole,“ přitakává speciální pedagog  Radana Petrželová.
Učitelky dokáží nedostatky na místě odhalit a rodičům poradí, jak je mohou napravit. A nebo je nasměrují na odborníky. Přímo ve škole pak mohou ještě do konce školního roku navštěvovat rodiče s dětmi  edukační lekce, které poradí, jak se věnovat problémovým dětem.
Zápisy do prvních tříd budou na opavských základních školách probíhat ve dvou dnech, a to 4. a 5. dubna.

Nahlásit chybu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail