Březen měsíc čtenářů je opět tady

  • 6. března 2019,
  • 18:51,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Setkání se spisovateli, přednášky, výstavy i tvůrčí dílny – to všechno přináší Březen měsíc čtenářů. Opavská Knihovna Petra Bezruče se k této akci každoročně připojuje s vlastním programem.

Reklama

280 000 knih nabízí čtenářům Knihovna Petra Bezruče v celkem 8 pobočkách v Opavě i městských částech. Každoročně se mohou těšit na víc jak 10 000 novinek.

Přestože počet dospělých čtenářů v poslední době mírně klesá, dětská oddělení si na nezájem nemohou stěžovat.

K nám chodí školy pravidelně v rámci výuky. Děti si tady mohou půjčit knihy. Jsou to žáci 1. až 4. tříd, které sem paní učitelky vodí, aby si vyměnily přečtené knihy za nové,“ říká vedoucí dětského oddělení Pavlína Raková.

V tomto věku děti často poprvé zamíří do knihovny. Pro některé je to láska na celý život, pro jiné třeba jen dočasná kamarádka. Vedle knih a časopisů knihovna nabízí také elektronické knihy, kterých má nyní k dispozici na 10 000.

„ V mediatece si mohou lidé půjčit DVD, hudební nosiče. A je zde také oddělení pro nevidomé a slabozraké, pro které jsou zde zvukové knihy,“ přiblížila nám knihovnice Jindřiška Fussová.

V knihovně je také několik svazků psaných Braillovým písmem, které jsou určené ke čtení hmatem.

Nově teď mohou čtenáři využívat samoobslužný terminál pro vracení knih. Ty musí být opatřeny speciálním kódem. Tento systém by mohl být v budoucnu k dispozici také návštěvníkům pobočky v Kateřinkách.

„ Čekáme, jak dopadne grantové řízení na ministerstvu kultury. A pokud vyjde dobře, tak bychom tuto technologii rozšířili i na druhou největší pobočku v Opavě Kateřinkách,“říká ředitelka knihovny Zuzana Bornová.

Opavská Knihovna Petra Bezruče se také letos připojila k jubilejnímu 10. ročníku celorepublikové akce Březen měsíc čtenářů. Do programu zařadila např. besedu se spisovatelkou Petrou Braunovou nebo cestovatelkou Sašou Ryvolovou, jarní tvůrčí dílnu či maraton čtení. Poprvé se bude volit také mistr četby. Na konci měsíce se budou moci děti těšit na Noc s Andersenem a přespat ve spacáku v knihovně.
290 kilometrů

Dnes 19:00 - 7:52
Opava, Slezské divadlo, Opava

SHF: Pěvecká dvojice Kchun a Dantova Božská komedie

29.03. 19:00 - 22.03. 7:52
Opava, Bolatice – Kostel sv. Stanislava

SHF: Pěvecká dvojice Kchun a Dantova Božská komedie

30.03. 19:00 - 22.03. 7:52
Opava, Ostrava – Kostel sv. Václava

OSTRAVSKÉ STAVBY a.s.
Opava
od 21 000 Kč

Detail

REMANTE GROUP s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu