Reklama

Slezská muzejní noc

  • 4. června 2019,
  • 15:03,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Galerie, muzea i historické budovy v Opavě mohli lidé navštívit zdarma a v netradičním čase. Během Slezské muzejní noci si mohli návštěvníci prohlédnout třeba expozice s doprovodným programem nebo běžně nepřístupné památky. Série muzejních nocí bude pokračovat tuto sobotu v Ostravě.

Reklama

Slezské zemské muzeum zpřístupnilo ve spolupráci s dalšími opavskými kulturními institucemi celkem 13 objektů. Ve večerních hodinách si zájemci mohli prohlédnout třeba muzejní sbírky, galerie nebo zajímavé historické stavby.

„Letos návštěvníci mohou nově navštívit Müllerův dům, který stojí v areálu bývalého opavského zámku, dříve hradu. Je právě rekonstruovaný. Tady jdou vidět pozůstatky této stavby,“ říká mluvčí Slezského zemského muzea David Váhala.

Ke Slezské muzejní noci se připojila také Opavská kulturní organizace, která zpřístupnila všechny své expozice. Na terase Obecního domu se mohli lidé leccos zajímavého dozvědět o historii odívání z doby viktoriánské Anglie.

„Ukážeme si co dáma nosila, jaké měla doplňky, které se používaly – do drobných kabelek, přes vějíř až po kuriozity, jakou je třeba výtah vlečky,“ prozradila amatérská milovnice historie Kateřina Krejčová.

Velký zájem byl také o komentovanou prohlídku radnice za doprovodu opavské rodačky Joy Adamsové – spisovatelky, malířky a ochránkyně zvířat. Návštěvníci se mohli podívat do pracovny primátora, kde je přivítal purkmistr Schössler, který během svého úřadování prosadil stavbu divadla a muzea.

Večerní exkurse pak pokračovala v expozici o historii Opavy. Nakonec mohli návštěvníci vystoupat na radniční věž a pokochat se pohledem na podvečerní město.

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.06. 4:31
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.06. 4:31
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

JOSH trade s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu