Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obchodní centrum Slezanka v Opavě - co s poloprázdnou budovou ve středu města?

  • Opava,

Hledá se kupec či nájemce obchodního centra Slezanka v Opavě. Město si už několik let neví rady, co s poloprázdnou budovou v historickém srdci Opavy. Přestože vznikly už dvě architektonické studie, které navrhují možnosti využití tohoto objektu, vedení města stále hledá optimální variantu.

Stroze pojatý blok obchodů a restaurací s názvem Slezanka navrhl architekt Josef Krischke. Stavba inspirovaná západní architekturou byla postavena v letech 1966 – 72. V rámci privatizace se budova dostala do soukromých rukou. Město ji poté koupilo za neuvěřitelných 270 milionů korun. Na místě mělo vzniknout ve spolupráci s developerem velké nákupní centrum. Odsouhlasili to tehdejší zastupitelé, mezi nimi byl také Marek Veselý (ODS): „V té době byla nabídka firmy Crestyl pro město zajímavá. Bohužel to odnesl čas. Dnes v Opavě další prodejní prostory jsou už těžko prosaditelné,“ zamýšlí se.

To proto, že jen o kousek dál vzniklo nové obchodní centrum. Od té doby přestala být Slezanka pro obchodníky atraktivní. V současné době jsou tady jen dva nájemníci: obchod s textilem a potraviny.

Vedení města se už před 4 roky radilo ve veřejném průzkumu s občany, co si s budovou počít. Vznikly dvě architektonické studie. Jedna chtěla objekt vystavěný v bruselském stylu zbourat a postavit zde byty i tržnici. Druhá mu naopak dala šanci a navrhovala umístění kavárny, kanceláře či klubovny pro zájmové kroužky a zpřístupnila střechu. Současné vedení města ale hledá využití pro budovu nákupního centra dál.

„Chceme si ověřit, zda veřejnost, soukromý sektor nemá lepší zájem než my.

Pakliže by takový nápad přišel, tak bychom se jim zabývali,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Město uvažuje nejen o pronájmu dvoupodlažního objektu v centru města, ale také o jeho prodeji.

„Zatím nemáme stanovenu cenu, za kterou bychom chtěli prodávat. Budeme se zabývat až konkrétními nabídkami, které dostaneme, a které nás zaujmou,“ sdělil primátor.

Své nabídky mohou zájemci doručit na opavskou radnici do 30. září.
Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště okolí Opava
Opava
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků