Reklama

Festival bylin provoněl opavský park

  • 15:19,
  • Opava ,

Bylinky v nejrůznějších podobách představil 2. ročník Festivalu bylin v OP. Lidé si mohli sami namíchat mast nebo koupelovou sůl. Děti se pak učily léčivky poznávat a sázet. Energii návštěvníkům dodala jídla, jak jinak, než okořeněná bylinkami.

Stáhnout video
Reklama

Festival bylin zavoněl v opavských Sadech svobody. Sešli se tady regionální prodejci, kteří nabízejí produkty, kde prim hraje heřmánek, šalvěj, máta či meduňka… zkrátka bylinky. Regionální výrobci je přidali do čajových směsí, džemů, sirupů nebo mýdel.

Kousek od prodejních stánků, v altánu se sešli zájemci,kteří se chtěli dozvědět více o účincích bylin, aromaterapii či vykuřovadlech. Velký zájem byl o přednášku Jarmily Podhorné, která se už dvě desetiletí zabývá gemoterapií - ta využívá síly rostlinných pupenů. Dotazy z publika nebraly konce.

„Posluchače vždycky zaujme to, co jej právě trápí, jaké problémy člověk aktuálně řeší. Každopádně jsem mluvila o jaterních a cévních potížích, povídala jsem také o borelii nebo imunitě,“ vyjmenovává bylinářka Jarmila Podhorná.

Kdo se cítil informacemi přehlcený, mohl zamířit do relax zóny a dát si nějaký ten drink nebo si vychutnat zdravé jídlo, jehož součástí byly, samozřejmě, také bylinky.

„Lidi se začínají starat více o své zdraví a zajímají se, co mají udělat pro prevenci a jak si skrz byliny pomoci sami. V těch základních věcech jako je nachlazení, až po stresy,“ vysvětluje organizátorka akce Renáta Jahodová velký zájem o letošní 2. ročník Festivalu bylin.

Zájemci si mohli připravit bylinné masti přímo na míru. Z bambuckého másla a éterických olejů. Děti se učily léčivky poznávat. Připojili se ale rádi i dospělí, aby si své znalosti doplnili. Z voňavých lístků levandule, růže či máty si pak mohli připravit

koupelovou sůl. Ti zruční vyráběli bylinný lapač snů.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 23.08. 11:47
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.08. 11:47
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Technické služby města Vítkova, příspěvková organizace
Opava
od 20 400 Kč do 25 900 Kč

Detail

Ing. Pavel Kubina
Opava
od 100 Kč

Detail

KOVOMAT JAZ s.r.o.
Opava
od 20 200 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu