Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavany dovede ke Stříbrnému jezeru lávka

  • Opava,

Revitalizace bývalého zatopeného lomu v Opavě - Kateřinkách by mohla začít příští rok. Okolí Stříbrného jezera je vyhledávanou rekreační zónou. Projekt řeší také dostupnost tohoto území. A právě stavba lávky přes řeku Opavu projekt zastavila. Teď ale dal stát stavbě zelenou.

Téměř sedmi hektarová vodní plocha v Opavě - Kateřinkách je pozůstatkem těžby sádrovce, který se tady dobýval až do 60. let minulého století. Od té sem míří v létě stovky Opavanů, aby se tady osvěžili. Projekt revitalizace Stříbrného jezera má zlepšit dostupnost této lokality. Jeho součástí je vybudování lávky přes řeku Opavu za víc jak 46 mil. korun. S tím ale nesouhlasil investor stavby – stát. Teď se to ale změnilo.

„Podařilo se nám dojednat to, že se lávka zpátky vrátila do hry a budeme se na ní s ministerstvem podílet 60:40. My budeme hradit 40%,“ říká primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Rušnou Rolnickou ulici budou moci návštěvníci mířící k jezeru překonat bez potíží díky podchodu, se kterým projekt revitalizace také počítá.

Kromě dostupnosti se vybudují i nové pláže a zlepší se i zázemí, které tady nyní tvoří pouze restaurace a nefunkční kabiny k převlékání, chybí také toalety.

Už  r. 2006 vzniknul projekt, jak tuto rekreační zónu vylepšit. Jeho uskutečnění přijde na řadu teprve nyní.

„Děláme maximum pro to, aby realizace revitalizace byla zahájena co nejdříve, nejpozději 2020,“ prohlašuje Martin Dostál z odb.rozvoje města a strategického plánování opavského magistrátu.

Celkové náklady na obnovu Stříbrného jezera dosáhnou 122 milionů korun a podílet se na nich bude stát. Město se přispěje na spolufinancování lávky přes řeku částkou 19 mil. korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy