Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletický cirkus uprostřed města. Umění skokanů v Opavě budete obdivovat

  • Opava,

Skokani o tyči si dali své pravidelné letní dostaveníčko na náměstí v centru Opavy. Kvůli tomu byla na tomto neobvyklém místě postavena speciální dráha a doskočiště. Protože závodníci s pětimetrovou tyčí připomínají akrobaty, dostal tento podnik název Atletický cirkus.

Na Dolním náměstí v Opavě se předvedli závodníci všech věkových kategorií. Odvahu vyzkoušet si speciálně vyrobenou rozběhovou dráhu a doskočiště měli chlapci i dívky, muži i ženy. Obdivovat je mohli kolemjdoucí, ale také příznivci atletiky, kteří sem zamířili.

„Na Dolním náměstí je položených 20 dřevěných dílů pro rozběhovou dráhu. Dřevo je dobrý povrch. Když závodníci běhají na asfaltu nebo v halách, bývá to hodně tvrdé. Tento povrch je pružnější,“ popisuje ředitel závodu Jiří Lesák.

Dynamika rozběhu je klíčem k atletově úspěchu. Protože se Dolní náměstí mírně svažuje, na dráze to bylo znát. Mnozí závodníci to kvitovali. Stejně jako krásnou atmosféru, kterou vytvořilo nejen impozantní pozadí historických domů a Kostela sv. Vojtěcha, ale také diváci. Ocenila to i juniorská reprezentantka, opavská atletka Zuzana Šustáková:Je úplně jiný než závod než na atletickém stadionu. Kromě toho prostředí je odlišná i atmosféra,“ pochvalovala si povzbuzující publikum.

A na výkonech skokanů to bylo znát: vítkovická Niki Joanidu skočila neoficiální český žákovský rekord – 376 cm. Zároveň to byl nejlepší výkon mezi ženami.

“Je to výhoda, že se tady běží z kopce. Podařil super výkon. Ale nečekala jsem to, protože v rozcvičení se mi moc nedařilo,“ usmívala se spokojená tyčkařka.

Závod si nenechal ujít ani opavský Jakub Böhm. Aktivně už netrénuje, ale na tuto exhibici  v centru Opavy se těšil. Mezi muži se umístil jako třetí

„Účast na tomhle podniku je pro mne srdeční záležitostí. Každoročně se tady rád vracím,“ pochvaloval si.

Vítězem 13. ročníku Atletického cirkusu se stal juniorský mistr republiky Dan Bárta z Dukly Praha. Vyhrál s výkonem 480 cm. Ještě před Radošem Ryklem ze Sokola Hradec Králové.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy