Ulice zaplavila tisícovka běžců, Opavská míle hlásí rekordní počet účastníků

  • 13:56,
  • Opava,

Rekordní počet účastníků vyrazil letos na trať běžeckého závodu Opavská míle. Víc jak 1000 závodníků vyběhlo do ulic města. Nejrychlejší byl Jan Friš z Dukly Praha, který překonal i traťový rekord opavského rodáka atleta Jakuba Holuši z roku 2015.

Když před sedmi lety závod na jednu míli, tedy 1609 metrů, v Opavě startoval poprvé, zapsaly se do něj necelé dvě stoky sportovců. Postupem času nabíral tento městský běžecký závod na popularitě. Letošní startovní listina čítala 1 119 jmen.

„První myšlenka byla, že poběží elita s amatéry, aby je viděli, jak se připravují na start. Postupně se ale Opavská míle stala tradicí,“ říká ředitel závodu Jiří Sýkora.

Ke kategorii jednotlivců se přidaly další: rodinné a firemní týmy a letos poprvé si mohly trať vyzkoušet i skupiny školáků.

Startovní číslo si připnul také fotbalový obránce Slezského FC Zdeněk Pospěch. Ještě předtím, než se mohl vydat na trať, dostal do ruky startovací pistoli, aby závod zahájil. „No, musím to nějak udělat, abych to stihl: odstartovat a rychle běžet,“ smál se.

Závodníci se vydali ulicemi Opavy v ostrém tempu. Velice dobře se podařilo rozběhnout závod Janu Frišovi z Dukly Praha, který s přehledem kontroloval čelo závodu, a do cíle doběhl v novém traťovém rekordu 4 minuty a 1 sekunda.

„Říkal jsem si, do osmi stovky držet tempo, které jsem si rozvrhl. Od kilometru se už  musí běžet na plno, tam  není na co čekat,“ radoval se vítěz.

Druhé místo si připsal reprezentant v orientačním běhu Vojtěch Král a třetí skončil bronzový medailista z Letní světové univerziády Lukáš Hodboď.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 12.11. 14:01
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 12.11. 14:01
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 12.11. 14:01
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků