Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

HC Opava: poslední změna na pozici jednatele?

  • Opava,

Opavský hokejový klub nemůže na začátku sezóny najít svůj klid: po změně na místě jednatelů společnosti přišla na řadu vnitřní kontrola, která odhalila nedostatky ve vedení dotačních smluv či porušení rozpočtové kázně.

Vlastníkem opavského hokejového klubu se před čtyřmi roky stalo město poté, co odkoupilo  od hokejového bosse Aloise Hadamczika  licence na hokejové soutěže. Poté se klub podařilo finančně stabilizovat, sehnat sponzory pro druholigový tým. Letos v červnu ale jednatelé  Martin Víteček a Lubomír Tobolka odstoupili.

„Nemohl jsem se lidsky shodnout s náměstkyní primátora Brňákovou, ktárá má sport ve své kompetenci,“ vysvětlil svůj odchod Tobolka.

Vedení města nechalo ve společnosti provést kontrolu. Podle ní došlo k porušení rozpočtové kázně a špatnému zúčtování dotačních titulů. Nicméně finanční sankci zastupitelé klubu odpustili.

„Co se týká Due diligence Nebyly nalezeny tristní pochybení, ale spíš systémové, popsala  Hana Brňáková (Piráti), 1 náměstkyně primátora Opavy.

L. Tobolku s M. Vítečkem (STAN), který byl v minulém volebním období zároveň náměstkem opavského primátora, nahradila  současná první náměstkyně primátora Hana Brňáková a René Holuša (OMČO), starosta opavské části Vlaštovičky. Ten také zůstal po změně stanov jediným jednatelem. Brňáková odstoupila.

 „Ta společnost není tak velká, aby tam museli být dva jednatelé, aby tam musely být, když to tak řeknu, politická korýtka,“ dodala Brňáková.

 Majoritním vlastníkem HC Opava je město, které letos uvolnilo na provoz 7,5 mil korun, na mládežnický sport pak ještě další  4 miliony.Druholigový hokej financují sponzoři. Zastupitelé pak ještě schválili 450 000 korun na havarijní opravy. Stadion je totiž dlouhodobě ve špatném stavu.
KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků