Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Museli být trpěliví, ale dočkali se. Žáci ze ZŠ Otické mají nový gymnastický sál

  • Opava,

Základní škola na Otické ulici v Opavě má nový gymnastický sál. Žáci získali pro hodiny tělesné výchovy více prostoru. Výstavba sálu byla součástí rekonstrukce, kterou škola během uplynulého roku prošla. Měnila se okna a opravovala fasáda.

Žáci i učitelé se během uplynulého školního roku museli obrnit trpělivostí.Jejich škola se totiž na celý rok proměnila ve staveniště, a to kvůli zateplení fasády, výměny oken, rekonstrukci střechy i renovaci kotelny. Zřizovatel školy, město, investovalo do oprav 42 milionů korun.

„Rekonstrukce ZŠ Otická byla v poslední době největší z investic do školských zařízení, které jsme v poslední době realizovali,“ zdůraznila vedoucí odboru školství opavského magistrátu Andrea Štenclová.

Součástí oprav byla také dostavba malého gymnastického sálu, který vzniknul nad pavilonem s tělocvičnou. Díky tomu získala pětistovka žáků více prostoru pro pohybové aktivity.

„Stávající tělocvična, kterou máme, kapacitně nedostačovala. Tělocviky musely být po dvou třídách v jednom prostoru. Nový gymnastický sál bude novým prostorem pro jednu třídu,“ radoval se ředitel školy Jiří Kupčík.

„Dříve to bylo tak, že se v tělocvičně sešly i dvě třídy na tělesnou výchovu. A teď je je fajn to, že v tělocvičně může být jedna třída. A děti si užijí ten prostor, který tady je beze zbytku,“ říká učitelka tělesné výchovy Blanka Kokořová.

V odpoledním čase budou využívat nový cvičební sál děti z gymnastického kroužku.

Jejich cvičitelka Radka Czudková si pochvaluje: „Nejlepší na tom je, že nemusíme nic chystat. Když učitelé přijdou do sálu, tak mohou rovnou začít s dětmi cvičit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy