Museli být trpěliví, ale dočkali se. Žáci ze ZŠ Otické mají nový gymnastický sál

  • 16:07,
  • Opava ,

Základní škola na Otické ulici v Opavě má nový gymnastický sál. Žáci získali pro hodiny tělesné výchovy více prostoru. Výstavba sálu byla součástí rekonstrukce, kterou škola během uplynulého roku prošla. Měnila se okna a opravovala fasáda.

Žáci i učitelé se během uplynulého školního roku museli obrnit trpělivostí.Jejich škola se totiž na celý rok proměnila ve staveniště, a to kvůli zateplení fasády, výměny oken, rekonstrukci střechy i renovaci kotelny. Zřizovatel školy, město, investovalo do oprav 42 milionů korun.

„Rekonstrukce ZŠ Otická byla v poslední době největší z investic do školských zařízení, které jsme v poslední době realizovali,“ zdůraznila vedoucí odboru školství opavského magistrátu Andrea Štenclová.

Součástí oprav byla také dostavba malého gymnastického sálu, který vzniknul nad pavilonem s tělocvičnou. Díky tomu získala pětistovka žáků více prostoru pro pohybové aktivity.

„Stávající tělocvična, kterou máme, kapacitně nedostačovala. Tělocviky musely být po dvou třídách v jednom prostoru. Nový gymnastický sál bude novým prostorem pro jednu třídu,“ radoval se ředitel školy Jiří Kupčík.

„Dříve to bylo tak, že se v tělocvičně sešly i dvě třídy na tělesnou výchovu. A teď je je fajn to, že v tělocvičně může být jedna třída. A děti si užijí ten prostor, který tady je beze zbytku,“ říká učitelka tělesné výchovy Blanka Kokořová.

V odpoledním čase budou využívat nový cvičební sál děti z gymnastického kroužku.

Jejich cvičitelka Radka Czudková si pochvaluje: „Nejlepší na tom je, že nemusíme nic chystat. Když učitelé přijdou do sálu, tak mohou rovnou začít s dětmi cvičit.
JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 17.10. 15:07
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 17.10. 15:07
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 17.10. 15:07
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Příležitost pro každého s.r.o.
Opava
od 16 280 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 82 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu