Dejvické divadlo na jevišti i v opavské Charitě, obojí byl zážitek!

  • 17:32,
  • Opava ,

Vzácnou návštěvu přivítali klienti opavské Charity ve svých prostorách. Pozdravit je sem přijeli herci Dejvického divadla - Ivan Trojan a Klára Melíšková. Ti do Opavy zavítali s inscenací Zásek, která vznikla podle námětu pracovníka Charity Ivo Mludka.

Opavská Charita slaví letošní třicáté výročí svého založení dobrými skutky. Jedním z nich byla i návštěva herců Dejvického divadla. Klienty i zaměstnance krátce pozdravil Ivan Trojan a pak se ještě spolu s Klárou Melíškovou a Matějem Kroupou a vydali na prohlídku tohoto neziskového zařízení. Zastavili se v chráněné dílně, kde hendikepovaní lidé montují hračky. Pak pokračovali do sociálně terapeutické dílny, kde se postižení lidé učí různým výtvarným aktivitám. Hosty přivítali právě pro tuto příležitost složenou písní na nápěv z pohádky Anděl Páně, kde Ivan Trojan hrál hlavní roli.

Kromě dobré nálady přivezlo Dejvické divadlo do Opavy také divadelní hru Zásek. U jejího zrodu stál novinový rozhovor někdejšího disidenta Ivo Mludka, který pracuje nyní jako mluvčí Opavské Charity. Přečetl si jej Ivan Trojan, který zrovna uvažoval nějakém novém námětu pro divadelní hru. A pak hned věděl, o čem jeho režijní prvotina bude.

Najednou se mi svitlo, že to bude o lidech, kterým se zasekl výtah. Ale ne z technických důvodů, ale proto, že se musí zastavit v těch svých životech a pak se rozjet,“ říká Ivan Trojan, který se ujal režie.

Inspirující se stala Mludkova myšlenka: „Žijeme nespokojené, frustrované životy v krásných časech,“ která se stala mottem inscenace.

Celé představení se odehrává ve výtahové kabině o velikosti 2x 2 metry, kde spolu musí 5 různorodých postav strávit čas do té doby, než se výtah zase rozjede.

V jevišti seděli i Ivo Mludek: “Je to hra, která má velký přesah a já jsem rád, že jsem mohl být aspoň trochu její součástí,“ dodal.
JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 17.10. 15:55
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 17.10. 15:55
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 17.10. 15:55
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Příležitost pro každého s.r.o.
Opava
od 16 280 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 82 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu