Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dejvické divadlo na jevišti i v opavské Charitě, obojí byl zážitek!

  • Opava,

Vzácnou návštěvu přivítali klienti opavské Charity ve svých prostorách. Pozdravit je sem přijeli herci Dejvického divadla - Ivan Trojan a Klára Melíšková. Ti do Opavy zavítali s inscenací Zásek, která vznikla podle námětu pracovníka Charity Ivo Mludka.

Opavská Charita slaví letošní třicáté výročí svého založení dobrými skutky. Jedním z nich byla i návštěva herců Dejvického divadla. Klienty i zaměstnance krátce pozdravil Ivan Trojan a pak se ještě spolu s Klárou Melíškovou a Matějem Kroupou a vydali na prohlídku tohoto neziskového zařízení. Zastavili se v chráněné dílně, kde hendikepovaní lidé montují hračky. Pak pokračovali do sociálně terapeutické dílny, kde se postižení lidé učí různým výtvarným aktivitám. Hosty přivítali právě pro tuto příležitost složenou písní na nápěv z pohádky Anděl Páně, kde Ivan Trojan hrál hlavní roli.

Kromě dobré nálady přivezlo Dejvické divadlo do Opavy také divadelní hru Zásek. U jejího zrodu stál novinový rozhovor někdejšího disidenta Ivo Mludka, který pracuje nyní jako mluvčí Opavské Charity. Přečetl si jej Ivan Trojan, který zrovna uvažoval nějakém novém námětu pro divadelní hru. A pak hned věděl, o čem jeho režijní prvotina bude.

Najednou se mi svitlo, že to bude o lidech, kterým se zasekl výtah. Ale ne z technických důvodů, ale proto, že se musí zastavit v těch svých životech a pak se rozjet,“ říká Ivan Trojan, který se ujal režie.

Inspirující se stala Mludkova myšlenka: „Žijeme nespokojené, frustrované životy v krásných časech,“ která se stala mottem inscenace.

Celé představení se odehrává ve výtahové kabině o velikosti 2x 2 metry, kde spolu musí 5 různorodých postav strávit čas do té doby, než se výtah zase rozjede.

V jevišti seděli i Ivo Mludek: “Je to hra, která má velký přesah a já jsem rád, že jsem mohl být aspoň trochu její součástí,“ dodal.
SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

POWERTRANS s.r.o. - provozovna
Opava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků